В Україні зросла кількість IT-фахівців, що працюють за кордоном, — дослідження

В Україні зросла кількість IT-фахівців, що працюють за кордоном, — дослідження

09:18 Червень 20, 2024

Економіка 933 2 хвилини

Magyar

Майже 20% з українських ІТ-фахівців працюють за кордоном. У 2023 році в порівнянні з 2022-м кількість українських спеціалістів, як працюють у закордонних ІТ-компаніях зросла з 50-57 тис. до 65 тис.

Про це свідчать результати дослідження “AI-екосистема України: таланти, компанії, освіта”, проведеного некомерційною організацією AI House та інвестиційна група Roosh за підтримки Міністерства цифрової інформації, повідомляє керівник міністерства Михайло Федоров.

За наведеними даними, загальна кількість IT-фахівців в Україні збільшилася до 307 тис. 2023 року з 285 тис. у 2022-му.

За даними Євростату, які наведено в дослідженні, Україна посідає друге місце серед країн Центральної та Східної Європи за кількістю ІТ-фахівців, на першому місці – Польща з 600,7 тис.

“Активна міграція фахівців за кордон унаслідок війни веде до дефіциту кваліфікованих кадрів на внутрішньому ринку, стримуючи розвиток галузі”, – йдеться у висновках дослідників.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня