Європейська заборона на бензинові та дизельні автомобілі може провалитися

Європейська заборона на бензинові та дизельні автомобілі може провалитися

11:28 Червень 23, 2024

Економіка 1125 3 хвилини

Magyar

2–5 липня на зустрічі в Кашкайші, Португалія, Європейська народна партія (ЄНП) хоче спробувати скасувати фактичну заборону ЄС на продаж з 2035 року легкових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

ЄНП, яка отримала найбільше місць на європейських виборах, поставила собі за мету переглянути стандарти викидів CO2 для автомобілів і вивчити варіанти, які дозволять використовувати синтетичне, кліматично нейтральне пальне, пише Euractiv.

Згідно з чинними стандартами ЄС, до 2035 року викиди вихлопних газів мають бути скорочені на 100%, що фактично забороняє продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Однак угода між Європейською комісією та міністром транспорту Німеччини Фолькером Віссінгом може створити нову юридичну категорію для автомобілів, які працюють лише на електронному паливі, дозволивши їм залишатися на ринку після 2035 року.

Європейська народна партія розглядає можливість повторного внесення раніше невдалих поправок, таких як вуглецевий поправочний коефіцієнт (CCF), який би зараховував альтернативні види пального до цільових показників скорочення викидів CO2. Це дозволить продавати нові бензинові та дизельні автомобілі після 2035 року, якщо до загальної паливної суміші буде додано таку ж кількість альтернативних видів пального. Інша пропозиція полягає в тому, щоб знизити для автовиробників 100% зобов’язання зі скорочення викидів до 90%.

Німецька консервативна партія ХДС/ХСС, сильна національна делегація в Європейській народній партії, продовжує наполягати на забороні двигунів внутрішнього згоряння. Крістіан Лінднер, лідер німецької ліберальної партії СвДП, зробив скасування заборони однією з трьох умов підтримки Урсули фон дер Ляєн під час її другого терміну на посаді президентки Єврокомісії. Регламент ЄС щодо викидів CO2 буде переглянутий у 2026 році.

Міністр транспорту Німеччини Фолькер Віссінг бачить можливим рішенням електричне паливо, вироблене з використанням CO2, отриманого з атмосфери або промислових установок. Однак процес запровадження категорії «лише електричне паливо» рухається повільно, оскільки автомобільна промисловість потребує більше часу для визначення технічних критеріїв, а між країнами – членами ЄС тривають дебати щодо критеріїв кліматичної нейтральності для прийнятних видів електронного палива.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня