У Європі через десять років може виникнути дефіцит нафти

У Європі через десять років може виникнути дефіцит нафти

21:26 Червень 29, 2020

Економіка 3684 4 хвилини

Magyar

Європа може зіткнутися з дефіцитом нафти протягом наступних десяти років, оскільки, як стало відомо з недавнього звіту, видобуток та запаси на континенті скорочуються швидше, ніж перехід країн на інші джерела енергії. Таким чином, залежність регіону від чорного золота зростає з кожним роком.

Європа не в змозі зменшити свою залежність від нафти достатньо швидко, тоді як її видобуток та запаси зменшуються дедалі сильніше. Це може призвести до дефіциту цієї корисної копалини на континенті протягом десяти років, ідеться в аналізі французького Shift Project. Тож існує ризик, що Європа досягне свого піку в імпорті нафти до того, як провідні країни регіону перейдуть на більш чисті джерела енергії.

Аналіз, заснований на даних норвезької консалтингової фірми Rystad Energy, свідчить, що видобуток чорного золота в Росії (та колишніх радянських республіках) уже вступив у період систематичного спаду, а понад 40% загальних запасів нафти Європейського Союзу надходять саме звідти.

Видобуток нафти в Африці також може значно скоротитися протягом наступного десятиліття. Тоді як ЄС постачає з цього континенту понад 10% своїх запасів. Крім того, епідемія коронавірусу створює додатковий ризик для видобутку нафти, оскільки низка інвестицій була скасована або відкладена через економічний спад. Це також дозволяє припустити, що у 2020-х роках може спостерігатися дефіцит постачання.

Оскільки великі нафтові компанії, імовірно, скоротять заплановані на цей рік інвестиції приблизно на чверть (близько 40 мільярдів доларів), Rystad Energy вважає, що пік світового попиту на нафту може настати у 2027 році, замість очікуваного раніше 2030-го. Після цього попит, швидше за все, продовжить знижуватися.

Утім дисбаланс змін попиту та пропозиції може означати, що з часом спостерігатиметься значне зростання цін на нафту, навіть тоді, коли попит буде поступово зменшуватися. Згідно з повідомленням, ціни на нафту можуть залишатися відносно зниженими протягом наступних двох років, оскільки світ відчуватиме наслідки епідемії та економічних «струсів».

З іншого боку, після цього, з середини 2020-х,  якщо попит перевищить пропозицію, курс може швидко підскочити.

Отже, за словами аналітиків, європейським державам слід докладати більше зусиль, щоб зменшити свою залежність від нафти. Крім того, якщо ціни на чорне золото почнуть різко зростати, інвестиції в електромобілі та інші нові технології й ресурси полегшать ситуацію для країн – імпортерів нафти.

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня