Оренда житла забирає понад половину сімейного доходу у більшості переселенців, – МОМ

Оренда житла забирає понад половину сімейного доходу у більшості переселенців, – МОМ

20:51 Жовтень 7, 2024

Економіка 1186 3 хвилини

Для більшості українських переселенців найбільшою статтею видатків є оплата оренди житла. Близько 60% ВПО заявили, що за винайм помешкання вони щомісяця віддають понад половину свого місячного заробітку.

Такі дані вивило опитування, проведене Міжнародною організацією з міграції (МОМ), повідомляє socportal.info.

Середня вартість оренди житла (разом із комунальними послугами) обходиться переселенцям у 8500 гривень. При цьому 38% опитаних ВПО розповіли, що витрачають на оплату оренди з комуналкою до 70% свого доходу.

Як з’ясувалось у ході опитування, середній місячний дохід переселенця становить 13 561 гривню. Тобто, якщо людина винаймає житло одна, то на прожиття в неї залишається 5 тисяч гривень на місяць. Цієї суми має вистачити на їжу, ліки, транспортні видатки, а також на взуття, одяг і хоч якесь дозвілля.

Водночас українці, яким не довелося нікуди переїжджати та змінювати роботу, мають відчутно вищий дохід. Він у середньому становить 20 тисяч гривень на місяць. А от за винайм житла (якщо у них немає власного) вони платять так само – у середньому 8500 грн на місяць. Однак після сплати оренди і комуналки у них залишається більше грошей – близько 11,5 тис. гривень.

Що стосується ВПО, то, незважаючи на високі затрати, більшість із них усе ж орендують квартири. Таких серед переселенців 53%. Дехто винаймає приватний будинок. Їхня частка становить 33% від загальної кількості. Ще 8% ВПО можуть собі дозволити винаймати лише окрему кімнату, а 5% – перебувають у тимчасових помешканнях.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня