karpat.in.ua

У Кабміні визначилися із умовами фінансування для створення приймальних відділень в опорних лікарнях

          Сьогодні в Україні триває масштабна програма зі створення сучасних приймальних відділень в опорних лікарнях. Всього планується реконструювати та капітально відремонтувати 210 приймальних відділень. Виконання робіт по цих об’єктах входить до Програми Президента України «Велике будівництво».

          Тож, на своєму останньому засіданні Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою затверджено умови фінансування реалізації проектів з будівництва (реконструкції, капітального ремонту) приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я у госпітальних округах, проект якої було розроблено міністерством розвитку громад та територій України.

          Мінрегіон вже провів верифікацію готовності опорних лікарень до старту робіт, та наразі контролює терміни та якість будівельних робіт по цій програмі. Передбачено, що 100% приймальних відділень будуть відповідати вимогам сучасного облаштування та наповнення медичним обладнанням, перелік якого погоджено з міністерством охорони здоров’я України.

          На думку міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, «це одне з найважливіших питань, яке безпосередньо стосується життя та здоров’я громадян нашої країни. Впевнений, його позитивне вирішення стане ще одним ефективним кроком у боротьбі з пандемією гострої респіраторної хвороби СОVID-19 в Україні».

          До старту програми загальна площа зі створення сучасних приймальних відділень складала 77 286 кв. м, після завершення планується суттєве її збільшення – до 130 563 кв. м.

          З метою обладнання приймальних відділень в опорних лікарнях, зокрема, в закладах, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою СОVID-19, необхідно виділити кошти з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою СОVID-19 в обсязі 1 млрд 680 млн грн.

          Як відомо, 15 січня поточного року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Це дозволить покращити доступність медичної допомоги, сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг в Україні.

          Перелік опорних закладів визначений на основі відповідної «Методики формування мережі» робочою групою, яка була сформована МОЗ України за участю представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, представників проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.

          Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину. До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть:

          Ці заклади матимуть належне робоче навантаження та забезпечать належний рівень безпеки пацієнта.

НЬЮЗМЕЙКЕР