З Угорщини надходитиме ще більше електроенергії взимку
Із 1 грудня 2024 року сусідні країни – члени ЄС підвищать ліміт експортної потужності електроенергії в Україну та Молдову з нинішніх 1700 мегават до 2100 мегават, щоб пом’якшити гострий зимовий дефіцит електроенергії в Україні, повідомила Європейська організація співробітництва операторів систем передачі електроенергії (ENTSO-E).
Європейська комісія привітала цю новину, адже у вересні президент Єврокомісії та голова Міжнародного енергетичного агентства пообіцяли ефективні кроки для допомоги ситуації з енергопостачанням в Україні, серйозно ослабленій через атаки Росії. Ця новина означає, що в критичний зимовий період з Угорщини в Україну надходитиме більше електроенергії, якщо це буде потрібно.
ENTSO-E у повідомленні нагадує: після руйнування кількох електростанцій в Україні та великого дефіциту електроенергії, який очікується взимку в період 2024-2025 років, системні оператори з червня вивчали питання збільшення потужностей експорту електроенергії в Україну та Молдову, зберігаючи при цьому стабільність електроенергетичної системи та безпеку експлуатації в Європі.
Для цього системні оператори спільно оцінювали стан електроенергетичної системи та шукали шляхи максимізації потужностей на цю зиму. Результати розрахунків дозволили системним операторам збільшити ліміт експортної потужності в Україну та Молдову до 2100 мегават (МВт) на цю зиму.
Це означає збільшення на 400 МВт порівняно з показниками.
Наголошується, що це значне збільшення потужностей експорту електроенергії є ще одним свідченням сильної підтримки та солідарності співтовариства операторів європейських систем передачі з населенням України та Молдови.
Ліміт експортної потужності в 2100 МВт буде діяти з 1 грудня 2024 року, а оператори систем передачі зможуть щомісяця переглядати ліміт торгової потужності між ЄС, Україною та Молдовою з березня 2025 року.
Збільшена потужність буде повністю доступна для України та Молдови, окремого розподілу для кожної країни не буде, повідомили в ENSTO-E у відповідь на запитання Reuters. Крістель Верстратен, прессекретар організації, повідомила, що збільшення експортних потужностей є загальними можливостями транскордонної торгівлі Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії.
Кількість буде розподілена відповідно до тих правил, які були узгоджені між операторами систем передачі на кожному кордоні.
Внаслідок жорстких атак Росії на потужності України з виробництва електроенергії та спеки у червні Україна купувала в Угорщини найбільшу кількість електроенергії, порівняно з іншими сусідніми країнами – 42 відсотки. Така ситуація спостерігалася і в липні.
Рішення привітав і департамент Європейської Комісії з енергетичних ринків, який днями також порушив питання щодо збільшення рівня експортних потужностей з ЄС двом країнам.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися