karpat.in.ua

Українців чекає збільшення податку на землю

Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти з цієї теми (№3131, №3131-1, №3131-2). Як стверджують їхні автори, ці документи створені з метою ліквідації тіньових «схем» у використанні земель сільськогосподарського призначення.

Так, зокрема, законопроєктом №3131 планується запровадження мінімального розрахункового податку для фізичних та юридичних осіб власників і користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення. А законопроєкт №3131-1 пропонує встановити мінімальний податок у відсотках від нормативної грошової оцінки земель. Тож, завдяки цьому у майбутньому податкове навантаження для власників та землекористувачів має збільшитися у кілька разів.

Якщо детальніше, то згідно законопроєкту №3131 власники, постійні користувачі або орендарі (емфітевти) земельних ділянок зобов’язані будуть щорічно подавати до річної податкової декларації додаток із розрахунком загального поставленого податкового зобов’язання, яке визначається відповідно до пункту 170.14 статті 170 Податкового Кодексу. Сама форма такого додатку з розрахунком має затверджуватися центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

А для власників, постійних користувачів, користувачів на інших умовах, орендарів (емфітевтів) земельних ділянок загальне поставлене податкове зобов’язання визначатиметься:

Важливим є те, що поставлене податкове зобов’язання щодо земельних ділянок не визначається для:

Тож, згідно з чинною редакцією статті 274 Податкового Кодексу України ставка земельного податку, встановлена для сільськогосподарських угідь, складає не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Щодо короткої характеристики законопроєкту №3131-1, то слід зауважити, що ту платниками земельного податку виступають:

Сама ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 5% від їх нормативної грошової оцінки:

Слід зауважити, що тут податкове зобов’язання щодо плати за землю сплачується рівними частками власниками, користувачами та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Саме податкове зобов’язання за земельні ділянки/земельні частки (паїв) сільськогосподарських угідь сплачуватиметься таким чином:

А податок фізичними особами за земельні ділянки/земельні частки (паїв) сільськогосподарських угідь планується сплачувати таким чином:

Сам платник земельного податку за земельні ділянки/земельні частки (паїв) сільськогосподарських угідь має право зменшити (провести залік) суму податку, що перевищує 1% від нормативної грошової оцінки таких ділянок/ частки (паїв) :

НЬЮЗМЕЙКЕР