Мерія іспанського міста Барселона вирішила забрати нерухомість у власників, якщо вона пустуватиме через наступних 30 днів
Мерія найпопулярнішого для туристів іспанського міста Барселона вирішила відібрати у власників близько 200 квартир, які розташовані на території міста за умови, якщо вони будуть порожні ще протягом наступного місяця.
Всі ці об’єкти нерухомості належать великим компаніям і організаціям, з них близько половина – іспанському державному банку Sareb, який був спеціально створений для управління проблемною і незатребуваною нерухомістю. За опублікованою інформацією іспанських ЗМІ, ці квартири стоять порожніми протягом останніх двох років і тепер їхнім власникам міська влада Барселони поставила ультиматум – або житлову площу хтось буде займати (власник чи орендар – авт.), або вона буде експропрійована на користь міської влади.
І всім власникам цих квартир дали 30 днів на пошук покупців або квартиронаймачів. Незабаром Барселонська мерія планує «вирішити квартирне питання» ще для близько 230 незатребуваних об’єктів нерухомості.
До речі, експерти ринку відзначають, що падіння цін на житло в Іспанії у найближчому майбутньому малоймовірно – незважаючи на негативний вплив пандемії коронавирусу на місцевий ринок нерухомості. При цьому в умовах, що склалися покупці отримали можливість більше часу витрачати на вибір об’єктів. Багато хто з потенційних клієнтів спеціально чекає знижок, не поспішаючи укладати угоди.
Тож, якщо ви надумали придбати нерухомість в Іспанії, то має враховувати кілька важливих фактів. Отже:
Факт №1. Іспанія – одне з найпривабливіших туристичних місць на нашій планеті. Зокрема, у 2019 році Іспанія посіла друге місце у світі за кількістю відвідали її туристів – 83,7 млн осіб, а за рівнем туристичної інфраструктури знаходиться на першому місці (згідно з рейтингом, опублікованим Світовим економічному форумі). За останні 20 років країна, яка взяла курс на розвиток цього сектора економіки, вклала сотні мільярдів євро у розвиток своєї інфраструктури. І, на думку іспанців, ніякий коронавірус не зможе знищити аеропорти, дороги, готелі, парки, пляжі, а також відреставровані пам’ятники архітектури та історії.
Факт №2. Сезон 2020 року для туристичного сектора Іспанії вже втрачено. Адже, за існуючою на поточний момент інформацією, кордони країни будуть закриті до кінця літа цього року. На частку в’їзного туризму припадає 12,3% економіки Іспанії, або майже € 148 млрд. І, навіть, якщо країну відкриють для іноземців раніше, туристичного сектору вже завдано серйозної шкоди. За деякими прогнозами, на відновлення колишнього рівня ринку буде потрібно близько трьох років, а багато операторів заявляють, що не у змозі пережити навіть короткострокову відсутність туристів.
Факт №3. Ринок нерухомості Іспанії нерозривно пов’язаний з туристичним потоком. Хто з нас, приїхавши хоча б раз в цю теплу гостинну країну, не мріяв прикупити тут квартиру або будиночок біля моря? І багато хто так і поступили. На частку іноземців припадає близько 45% покупок нерухомості у курортних зонах Іспанії. В основному це громадяни Великобританії, Німеччини, Росії, Франції, Нідерландів і Швеції. Українців теж досить багато. Зокрема, це відомі політики та бізнесмени. Багато місцевих забудовників орієнтують свої проекти виключно на них. Відповідно, закриті кордони, карантинні заходи та й зміна планів і пріоритетів самих іноземних туристів і покупців внаслідок погіршення їх добробуту неминуче позначаться на ринку курортної нерухомості. І не в кращу сторону.
Факт №4. В Іспанії люди живуть і відпочивають не тільки на Середземноморському узбережжі. Багато хто, напевно, здивуються, але в Іспанії існує життя не тільки у прибережних районах Валенсії, Каталонії і Андалусії. Говорячи про суттєвий вплив іноземного покупця на ринок нерухомості, мається на увазі більшою мірою курортне Середземноморське узбережжя. Все-таки 87% всіх угод в країні припадає на самих іспанців. І незважаючи на незначне зниження цін у 2019 році, попит як на покупку, так і на оренду нерухомості до весни вже цього року продовжув поступально зростати.
Факт №5. Іспанія – країна з одним з найвищих в Європі рівнів внутрішнього туризму. Надзвичайно розвинена транспортна інфраструктура, шикарне природне і кліматичне розмаїття, а також наявність просто величезної кількості культурних та історичних пам’яток спонукали самих іспанців зробити 178 млн. туристичних поїздок всередині країни у минулому році. І, до речі, всі вони десь зупинялися, їли і відпочивали. Схожа ситуація і з туристами, просто там цифри менші наполовину.
Факт №6. Чи вплине коронакриза’2020 на нерухомість? Багато хто пам’ятає, наскільки сильно криза 2008-2012 років вдарила по ринку нерухомості Іспанії. Можна намагатися проводити аналогії і будувати прогнози, виходячи з імовірного повторення ситуації. Однак таке порівняння абсолютно некоректно, адже обидві ці кризи мають різні причини, поточну економічну ситуацію у країні і, відповідно, різні шляхи виходу і наслідки.
До березня 2020 року, економіка Іспанії показувала стійкі тенденції до подальшого зростання. Уряд Іспанії вже давно виділив величезні кошти на ліквідацію наслідків пандемії коронавірусу, фінансово підтримав малий і середній бізнес, Гарантував відстрочки по комерційній оренді, податків і соціальних платежів тощо. Банки, у свою чергу, максимально знизили кредитні ставки. Також був прийнятий і почав реалізовуватися, хоча і дещо хаотично, план по «розпечатуванню» країни з карантину. І незважаючи на те що по економіці завдано серйозного удару більшість експертів переконані, що Іспанія досить швидко від нього оговтається.
Тож, якщо ви «переварили» цю інформацію, то можете приймати рішення про придбання нерухомості в Іспанії. Або відмовтеся від цієї ідеї. Так чи інакше, вибір завжди залишається за вами.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися