
Газпром отримав дозвіл на проведення ремонтних робіт на «Північному потоці-2»
Такого ніхто не очікував: Данія, яка раніше була одним із найвідданіших союзників США, несподівано почала співпрацювати з російським «Газпромом» і дозволила компанії проводити ремонтні роботи на пошкодженому газопроводі «Північний потік», повідомляє Magyar Nemzet.
Трубопровід вартістю одинадцять мільярдів доларів був підірваний 26 вересня 2022 року за обставин таємничого акту саботажу. Заповнення трубопроводу морською водою та залишками природного газу становило серйозну загрозу безпеці, повідомляє Данське енергетичне агентство.
«Роботи спрямовані на збереження пошкодженого трубопроводу шляхом встановлення заглушок на кожному з відкритих кінців труби, щоб запобігти подальшому витоку газу і проникненню насиченої киснем морської води», – пояснили в агентстві.
Повідомляється, що в пошкодженому трубопроводі «Північний потік-2» усе ще залишається близько дев’яти – 10 мільйонів кубометрів природного газу, в той час як неушкоджена частина трубопроводу все ще заповнена газом.
Проєкт щодо газопроводу протягом багатьох років був джерелом суперечок між Берліном і Вашингтоном і зазнавав критики з боку нинішнього президента США Дональда Трампа.
Вашингтон запровадив нові санкції проти Nord Stream 2 AG лише в грудні. Офіційні причини співпраці Данії з «Газпромом» зрозумілі, але з політичної точки зору це рішення є вибухонебезпечним через свій короткий часовий проміжок. Адже США запровадили нові санкції проти Nord Stream 2 AG та інших російських компаній лише в грудні.
«Північний потік-2 розглядався як російський геополітичний проєкт, і зусилля з його відродження були відкинуті», – повідомляє Reuters. Не виключено, що зусилля зі зменшення впливу на навколишнє середовище є лише приводом для того, щоб усе ж таки реанімувати суперечливий проєкт.
Спостерігачі підозрюють, що поворот щодо цього питання у Копенгагені зумовлений напругою, яка виникла у відносинах між Данією та США через інтерес Трампа до Гренландії. Данський уряд використовує всі можливі засоби для тиску. Прем’єр-міністр Метте Фредеріксен здійснила бурхливе турне європейськими столицями, щоб попросити у союзників підтримки для вжиття заходів проти Трампа.
Новий старт із Москвою?
Оскільки перспективи перемоги України виглядають дедалі похмурішими, європейські держави, можливо, навіть розглядають ймовірність нового початку переговорів з росією щодо газу, якого вони потребують.
Після підриву російського газопроводу у вересні 2022 року західні ЗМІ спочатку підозрювали Москву в тому, що вона стоїть за диверсією. З тих пір ситуація змінилася: за останньою інформацією, підозрюється операція ЦРУ за допомогою ВМС США, в той час як ще один сценарій передбачає втручання України.
Джерело: (vg.hu)

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися