Через російські атаки Україна втратила 40% видобутку газу — Reuters

Через російські атаки Україна втратила 40% видобутку газу — Reuters

15:46 Лютий 21, 2025

Економіка 2238 3 хвилини

Україна планує імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи в лютому і березні, щоб компенсувати 40%-ве падіння видобутку після російських ракетних ударів по сектору.

Про це йдеться в матеріалі Reuters із посиланням на високопоставлене галузеве джерело. «Від моменту вторгнення 2022 року росія зосередила безліч минулих ракетних і безпілотних атак на електроенергетичному секторі України, але останніми тижнями вона посилила атаки на газові родовища», — йдеться в матеріалі.

Українська державна газова компанія Нафтогаз і найбільша приватна енергетична компанія ДТЕК заявили, що росія атакувала і пошкодила їхні об’єкти принаймні двічі в лютому.

Як пише автор, до ударів агресора Україна виробляла близько 52 млн кубометрів газу на день, тоді як взимку споживала від 110 до 140 млн кубометрів на день. «Ми могли б обійтися без імпорту в цей опалювальний сезон, але атаки на виробництво змушують нас імпортувати газ, щоб компенсувати це скорочення внутрішнього виробництва», — сказало джерело Reuters.

Український оператор газотранспортних систем повідомляє, що країна почала збільшувати імпорт газу на початку лютого, і відтоді обсяги зросли майже в 10 разів до більш ніж 20 млн куб. м на день.

Джерело і посадові особи у сфері енергетики не розкривають поточного рівня видобутку газу.

Як ідеться в матеріалі, в України низькі запаси газу в сховищах, але із запланованим імпортом і внутрішнім видобутком газу вона зможе пережити опалювальний сезон, який зазвичай розпочинається наприкінці жовтня і закінчується у квітні, без жодних обмежень для промисловості та домогосподарств.

«Україні необхідно почати закачування газу для зимового сезону 2025/26 навесні, і країні необхідно накопичити близько 13 млрд кубометрів газу. На початок поточного сезону в сховищах України було 12,9 млрд кубометрів газу. Поки незрозуміло, скільки газу можна буде імпортувати після березня, оскільки це залежатиме від рівня місцевого видобутку, на який безпосередньо вплине інтенсивність російських ракетних ударів», — ідеться в матеріалі.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня