Україна розмістила євробонди-2033 на $2 млрд — ЗМІ
Міністерство фінансів України з другої спроби провело угоду з розміщення єврооблігацій з терміном погашення у 2033 році. Першу спробу скасували після заяви Якова Смолія про відставку з посади голови Національного банку 1 липня.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Початковий орієнтир прибутковості випуску становив приблизно 7,75%, потім він був знижений до майже 7,5%. Фінальний орієнтир був встановлений у діапазоні 7,25-7,35%.
Також Мінфін оголосив по викуп євробондів з термінами погашення у 2021-2022 роках на 750 мільйонів доларів. Очікується, що їх можна буде обміняти на нові 12-річні євробонди. Таким чином, за результатами угоди до бюджету безпосередньо надійде 1,25 мільярда доларів. Кошти спрямують на покриття дефіциту бюджету.
Організаторами угоди виступають Goldman Sachs і J.P. Morgan.
Це друга спроба України розмістити доларові євробонди за місяць. Попереднє розміщення єврооблігацій України відбувалося 1 липня, інвесторам було запропоновано 12-річний випуск. Підсумковий обсяг розміщення мав становити $1,75 млрд, прибутковість за підсумками збору заявок була визначена на рівні 7,3%.
Однак ця угода була скасована в останній момент на тлі скандальної відставки глави Нацбанку країни. Але з другої спроби Україні вдалося зайняти більше і за нижчою ставкою.
«Новий» попит (тобто без урахування пред’явлених до викупу паперів) на євробонди України становить понад $6,3 млрд, на початку липня він був трохи вищим, але загалом зіставний – $7,5 млрд.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися