karpat.in.ua

Які в Україні найнижча та найвища пенсії?

          Найнижча пенсія в Україні станом на середину 2020 року дорівнює прожитковому мінімуму і складає 1712 грн. Про це в інтерв’ю виданню «Главком» розповів заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

          Урядовець уточнив, що є  окремі категорії пенсіонерів, що отримують більшу мінімальну пенсію: жінки зі страховим стажем 30 років і чоловіки зі стажем 35 років. Для них мінімальні виплати нині складають 2100 грн. «У нас немає проблем із виплатою пенсій. Загальні видатки бюджету Пенсійного фонду сягають 481 млрд грн. Основними джерелами покриття цих видатків є надходження зі сплати ЄСВ (єдиний соціальний внесок) і кошти Держбюджету. Цьогоріч із Держбюджету до Пенсійного фонду надійде 202 млрд грн.

          Просідання почалося через меншу сплату ЄСВ, що стало наслідком карантину. Є можливість отримання Пенсійним фондом позики від Держказначейства. Пропоную, до речі, подивитися на динаміку таких позик. Вони почалися у 2008 році (тоді це був уряд Юлії Тимошенко – авт.). Потім дійшли у якийсь момент до регулярної щорічної неповернутої позики у 49 млрд…

          Найменша пенсія у нас встановлена на рівні прожиткового мінімуму і становить 1712 грн. Є окремі категорії пенсіонерів, які можуть мати більшу мінімальну пенсію, – наприклад, ті, в кого страховий стаж 30 років у жінок і 35 у чоловіків: вони отримують мінімальну пенсію 2100 грн. Найбільша пенсія в нас обмежена 10 прожитковими мінімумами. Станом на 1 липня це 17 120 грн.

          Водночас є окрема категорія пенсіонерів – це судді. Для них такого обмеження немає. Середній розмір пенсії у них близько 45,9 тис. грн.

          Погляньте (показує на таблицю)  – всього пенсіонерів в Україні 11 млн. Пенсіонерів, які отримують 2-4 тисячі, близько 9 млн. Чи цього достатньо? Ні, але із чого додати пенсіонерам додаткові кошти? Якщо у нас потенційно працездатне населення зменшується, а кількість пенсіонерів збільшується, то або ми додатково повинні давати гроші з держбюджету, або щось робити з пенсійною системою», – зазначив Роман Єрмоличев.

               До відома, за законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання для судді у відставці зі стажем 20 років становить 50% від суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожен рік роботи понад 20 років стажу довічне грошове утримання зростає на 2.5% від винагороди судді на аналогічній посаді.

          За даними Пенсійного фонду станом на 01.07.2020 року середня пенсія судді в Україні становить 51171.77 грн. Суддів, що отримують довічне грошове утримання нараховується 3425 осіб. 

  НЬЮЗМЕЙКЕР