Одна з країн НАТО запросила експорт української системи DELTA - МОУ

Одна з країн НАТО запросила експорт української системи DELTA - МОУ

15:02 Квітень 29, 2025

Економіка 578 3 хвилини

Magyar

Назву держави поки не розголошують, однак відомо, що вона активно підтримує Україну озброєнням. Щойно буде укладена міжурядова угода, інформацію оголосять публічно.

Одна з країн-членів НАТО офіційно звернулася до України з проханням експортувати систему ситуаційної обізнаності DELTA. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренков інтерв’ю Армія ТБ.

Назву держави поки не розголошують, однак відомо, що вона активно підтримує Україну озброєнням. Наразі триває розробка моделі експорту. Щойно буде укладена міжурядова угода, інформацію оголосять публічно.

Підполковниця Центру інновацій Міноборони та начальниця одного з відділів розробки DELTA Єлизавета Бойко пояснила, що аналогічні системи почали впроваджувати країни-партнери ще у 90-х, проте, зараз вони суттєво застаріли.

Своєю чергою, DELTA об’єднує дані з сенсорів, радарів, трекерів і дронів, які автоматично відображаються на карті. Вбудований захищений чат доступний лише для верифікованих користувачів. Також є інструменти для відеоаналізу поля бою з трансляціями з дронів і камер, а ворожу техніку підсвічує вбудований ШІ.

“Ми створили нові модулі, які ще ніколи не використовувалися в НАТО. Бо ще ні в кого не було таких високотехнологічних війн на території. Наприклад, ніхто ніколи не воював такою кількістю дронів і нікому не треба було планувати вильоти дронів, залучення екіпажів”, – додала Бойко.

Зокрема для координації ударів створено модуль TargetHub. Він дозволяє відзначати цілі на мапі – інші бачать, що удар уже спланований. Це допомагає уникати дублювання атак і не пропускати другорядні об’єкти.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня