
Перша зустріч між США та Китаєм з моменту запровадження тарифів
Міністр фінансів США та торговий представник США розпочали переговори у Швейцарії з високопосадовцями Китаю з метою пом’якшити суперечку між двома найбільшими економіками світу.

Міністр фінансів США Скотт Бессент і торговий представник США Джеймісон розпочали переговори в Женеві з китайською делегацією на чолі з віцепрем’єром Хе Ліфеном, повідомило китайське інформаційне агентство Сіньхуа.
Окрім назви міста, точне місце зустрічі не розголошується. Дипломати з обох сторін підтвердили факт про початок переговорів, але на умовах анонімності.
Малоймовірно, що переговори просунуться в напрямку послаблення торговельної війни. Але є надія, що обидві країни знизять величезні тарифи, які вони накладають на продукцію одна одної, що заспокоїть світові фінансові ринки і компанії по обидва боки Тихого океану, які залежать від американо-китайської торгівлі.
Минулого місяця президент США Дональд Трамп підвищив американські тарифи на китайські товари до 145%, тоді як Китай запровадив 125-відсоткові мита на американський імпорт. Такі високі тарифи, по суті, є бойкотом продукції одне одного, порушують процес торгівлі, обсяги якої минулого року становили понад 660 мільярдів доларів.
У п’ятницю, ще до початку переговорів, Трамп припустив, що США можуть знизити тарифи для Китаю, принаймні, про це свідчить його пост у соціальній мережі Truth Social: «80-відсоткові тарифи звучать добре!»
Сунь Юнь, директор китайської програми Центру Стімсона, зазначив, що це вперше він і Бессен проводять переговори і що він сумнівається, щоб зустріч у Женеві принесла якісь значущі результати.
«У найкращому випадку обидві сторони домовляться про одночасне зниження тарифів», – сказав він, додавши, що навіть невелике зниження стане позитивним сигналом.
Після повернення до Білого дому в січні Трамп агресивно використовує тарифи як свою улюблену економічну зброю. Наприклад, він запровадив 10-відсотковий податок на імпорт майже з усіх країн світу.
Але боротьба з Китаєм була найінтенсивнішою. Серед його тарифів на Китай є 20-відсотковий збір, покликаний тиснути на Пекін, щоб він робив більше, наприклад, для того, щоб зупинити потік наркотика під назвою фентаніл до Сполучених Штатів. Решта 125% стосуються суперечки, що виникла ще під час першого терміну Трампа на посаді президента, і перекривають тарифи, накладені на Китай у той час, а це означає, що розмір мит, накладених на певні китайські товари, може перевищити 145%.
Під час першого президентського терміну Трампа США стверджували, що Китай використовує нечесну тактику, щоб отримати перевагу в таких передових технологіях, як квантові технології та безпілотні автомобілі. Одна з тактик Пекіна полягала в тому, щоб змусити західні компанії передавати свої знання в обмін на доступ до китайського ринку.
Битва за технологічну політику Китаю триває і зараз.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися