МАГАТЕ не бачить ознак підготовки до запуску ЗАЕС з боку росії – Гроссі
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не бачить ознак масштабних підготовчих робіт з боку рф до запуску Запорізької атомної електростанції, про що раніше у звіті повідомляв Greenpeace.

Про це заявив гендиректор Агентства Рафаель Гроссі, передає Інтерфакс-Україна.
«Ми спостерігаємо за супутниковими зображеннями цього регіону і ми не погоджуємося з тим, що було викладено в цьому звіті, а саме, що там йдуть масивні підготовчі роботи і будівництво, що вони дуже серйозно там підійшли, будують лінію. Там щось відбувається, але ми не погоджуємося з тим, що вийшло у звіті», – сказав Гроссі під час брифінгу в Міністерстві енергетики.
Він наголосив, що з точки зору МАГАТЕ найперше і найголовніше – це умови безпеки, які мають бути виконано у разі будь-якого перезапуску енергоблоків станції. Наразі такі умови не виконано.
Гроссі додав, що в цілому можливість часткового або повного запуску ЗАЕС має дуже серйозно обговорюватися з технічної точки зору.
«Ще раз хочу наголосити, що у нас будуть дуже серйозні технічні, саме технічні, обговорення технічних питань у зв’язку з можливим запуском, повністю або частково – 1-2 блоків. Але, як я до цього казав, є певні умови безпеки, які мають бути виконано для того, щоб починати розмову про будь-який перезапуск взагалі, і до цього ще довго», – пояснив глава МАГАТЕ.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися