Які наслідки потягне за собою підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня?
З 1 вересня мінімальна зарплата в Україні зросте до 5000 гривень. Відповідний проєкт щодо змін до держбюджету подав до Верховної Ради Володимир Зеленський ще 6 серпня. Окрім цього, Кабінет міністрів минулого тижня схвалив двоетапне підвищення мінімальної зарплати у наступному році – до 6000 та до 6500 гривень на місяць.
Зараз мінімальна зарплата становить 4723 гривні на місяць.
На що ж вплине таке підвищення мінімальної заробітної плати?
Нагадаємо, що всі фізичні особи-підприємці сплачують щомісяця ЄСВ у розмірі не меншому, ніж мінімальна заробітна плата. Отже, не залежно від того, був прибуток у підприємця чи ні, а сплачувати єдиний соціальний внесок є обов’язковим. А підвищення мінімальної заробітної плати призводить до збільшення розміру цього внеску. Дотепер підприємці сплачували ЄСВ у розмірі 1039 грн. щомісяця. З 1 вересня ця сума буде становити 1100 грн., а в 2021р. – 1320 та 1430 гривень щомісяця відповідно.
Бізнес уже критикує підняття розміру мінімальної зарплати цього року до 5000 гривень. Представники бізнесу розцінюють таке підвищення, як не виправдане навантаження на фонд оплати праці. Адже, під час кризи це може викликати повернення до виплат зарплат у конвертах і зменшення сплати податків взагалі.
Основний тягар ляже на плечі саме тих, хто добросовісно сплачує податки і виплачує “білі” зарплати.
В Офісі президента підняття мінімальної заробітної плати анонсували як підняття соціальних гарантій громадян. Кошти для цього отримають шляхом економії на обслуговуванні державного боргу.
В Уряді також передбачають і збільшення середньої зарплати наступного року до 13 632 грн. У червні цього року середня зарплата становила 11 579 грн.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися