Кабмін створює Національну економічну стратегію-2030

Кабмін створює Національну економічну стратегію-2030

09:12 Вересень 8, 2020

Економіка 2443 3 хвилини

Головними векторами розвитку називають промисловість, агросектор, видобуток і IT-сектор, інфраструктуру і внутрішні перевезення, енергетичний сектор, а також створення транспортних коридорів.

У Кабінеті міністрів у понеділок, 7 вересня, відбулося установче засідання робочої групи з розробки Національної економічної стратегії-2030 повідомляє прес-служби Мінекономіки.

Як заявив головуючий на засіданні міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, Україна невідкладно повинна відійти від моделі розвитку, в якій конкурентні переваги обумовлені використанням природних ресурсів і дешевої робочої сили.

“Замість цього ми повинні побудувати інноваційну модель, пріоритетами якої є розвиток і торгівля продукцією з більш високою доданою вартістю, високий технологічний рівень виробництва, кваліфікована високооплачувана робоча сила, економія енергії та інших видів природних ресурсів і новаторський стиль управління. Саме на такий шлях розвитку і повинна бути спрямована наша стратегія”, – цитує міністра його прес-служба.

Робота над стратегією почнеться з визначення конкретних економічних показників, яких повинна буде досягти країна. Головними векторами, за якими буде розвиватися Україна, називають стимули для промисловості, агросектору, видобутку і IT-сектора, інфраструктури і внутрішніх перевезень, для енергетичного сектора, а також створення транспортних коридорів.

Ініціативи, закладені в стратегії, будуть виділені в державні цільові програми і почнуть реалізовуватися вже з 2021 року. Акселераторами переходу до інноваційної моделі повинні стати зміни в підходах до державного управління, до якості економічного зростання, політики зайнятості, до сфер охорони здоров’я та освіти.

“Для успішної розробки стратегії на платформі Центру економічного відновлення буде створено 20 робочих груп із залученням фахівців уряду, міністерств, аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, бізнесу та бізнес-асоціацій”, – сказано в повідомленні.

korrespondent.net

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня