karpat.in.ua

Пандемія може прискорити перехід на відновлювані джерела енергії

Економічний шок, спричинений епідемією коронавірусу, змушує енергетичні компанії збільшувати інвестиції у відновлювані джерела енергії, водень та інші низьковуглецеві альтернативи, тоді як викопне паливо ще деякий час залишатиметься домінуючим, повідомили керівники галузі.

Через пандемію світове споживання нафти в другому кварталі впало більш ніж на 20 відсотків, а ціни знизилися до безпрецедентного за останнє десятиліття рівня, що змусило компанії переосмислити, як швидко їм слід перейти від нафтогазової залежності до чогось іншого.

«Усі представники галузі говорять про натискання кнопки перезапуску (…) Що нам потрібно зробити, щоб пережити це?» – поставив запитання Аріф Махмуд, виконавчий віцепрезидент Petronas. «Перехід до відновлюваних видів енергії відбувається набагато швидше, ніж ми очікували», – додав він.

Малайзійська державна енергетична компанія з квітня по червень втратила 5 мільярдів доларів, тому була створена команда, яка планує реструктурувати її бюджет і збільшити виробництво сонячної та вітрової енергії. Великі нафтові компанії поставили перед собою амбіційну мету. Наприклад, Феліпе Байон, генеральний директор Ecopetrol у Колумбії, заявив, що компанія хоче до 2022 року збільшити кількість відновлюваної енергії з нуля до 300 мегават для власного використання.

Майбутнє за воднем (?)

Окрім розробок сонячної та вітрової енергетики, кілька енергетичних компаній також досліджують використання водню. На сьогодні для потреб промисловості ця речовина майже повністю виробляється з викопного палива, переважно природного газу, але такий метод спричиняє виділення значної кількості вуглекислого газу. Однак у поєднанні з різними процесами захоплення та зберігання вуглецю (carbon capture and storage – CCS) можна значно зменшити викиди від видобутку природного газу. Отриману таким чином речовину також називають синім воднем.

Майбутнє частково за синім, але в довгостроковій перспективі, очевидно, за так званим зеленим воднем, який може стати практично невичерпним джерелом енергії з мінімальними викидами парникових газів. Однак отримання обох типів водню надзвичайно дороге, тому їх ще не можна назвати козирним тузом людства.

Джерело: (kitekinto.hu)