Британія знайшла докази ймовірних зв'язків Huawei з компартією Китаю

Британія знайшла докази ймовірних зв'язків Huawei з компартією Китаю

20:27 Жовтень 9, 2020

Економіка 2335 4 хвилини

Magyar

Британські законодавці заявили, що знайшли «явне свідчення змови» між китайським гігантом телекомунікацій Huawei та «апаратом комуністичної партії Китаю».

У підсумку парламентарії Великобританії закликали уряд виключити з мереж країни обладнання китайського телекомунікаційного гіганта п’ятого покоління (5G) раніше, ніж планувалося спочатку. За повідомленням британського громадського каналу BBC, відповідь Huawei була такою: заява не заслуговує на довіру й базується на думках, а не фактах.

Хоча у Великобританії можливості китайської компанії за останні роки були значно обмежені, інші європейські країни й надалі докладають зусиль для інтеграції технології 5G у свої телекомунікаційні інфраструктури, адже Пекін інвестує мільярди доларів у її розвиток.

«Ми впевнені, що люди збагнуть справжній мотив звинувачення у змові та зрозуміють, скільки всього зробила Huawei у Великобританії за останні 20 років», – заявив представник компанії.

Палата представників Великобританії пов’язує стосунки між Huawei та комуністичною партією Китаю, базуючись на свідченнях учених, експертів з кібербезпеки та інсайдерів телекомунікаційної галузі, серед яких багато хто вже переглядає діяльність китайської компанії в Європі з упередженням. Наприклад, експерт із венчурних інвестицій заявив, що за останні три роки уряд Китаю профінансував зростання Huawei на суму 75 млрд доларів і це дозволило компанії продавати свою продукцію за смішними цінами. За словами дослідника, який розслідує аномалії в китайських компаніях, Huawei брала участь у ряді заходів, спрямованих на розкрадання продуктів розвідки, держбезпеки та інтелектуальної власності, незважаючи на те, що компанія неодноразово публічно заперечувала це. На думку експерта, про ці факти свідчать складна структура власності компанії (частки працівників через профспілку) та джерело її субсидій.

У той же час доповідь британської палати представників попереджає, що, хоча не слід піддаватися злісній антикитайській істериці, усе ж потрібно внести деякі зміни в ділову політику. Останні коментарі з Великобританії додадуть тиску на Huawei, яка вже заблокована від таких ключових ринків, як Австралія та Японія, і зіткнулася з низкою санкцій з боку Вашингтона. Нагадаємо, у липні уряд Великобританії оголосив, що оператори мобільного зв’язку в країні мають перестати купувати обладнання Huawei до кінця цього року. До 2027-го їм також потрібно прибрати обладнання компанії зі своєї інфраструктури. В окремому розслідуванні комітету з оборони британського парламенту, опублікованому 8 жовтня, ідеться, що термін до 2027 року стосовно видалення обладнання Huawei з мереж є розумним, але, якщо виникнуть певні обставини або цього вимагатиме тиск з боку США, можна скоротити цей строк до 2025 року.

Джерело: Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня