У майбутньому Китай зосередиться на внутрішньому ринку
Китай не буде ізольований від решти світу в майбутньому, але надасть пріоритет розвитку свого внутрішнього ринку, заявив у п’ятницю міністр науки і технологій КНР Ванг Цикан на пресконференції в Пекіні, де були розглянуті деталі пленарного засідання Центрального комітету Комуністичної партії.
На щорічному пленарному засіданні, яке завершилося в четвер, було визначено керівні принципи для наступної п’ятирічки в країні. Очікується, що точні деталі плану на 2021–2025 роки, зокрема цілі зростання та політика економічного й соціального розвитку, будуть представлені для голосування на засіданні парламенту в березні наступного року.
На основі керівних принципів, оголошених на пресконференції в п’ятницю, Китай продовжить розвивати внутрішній ринок завдяки високому рівню інновацій та технологічної самодостатності.
Ванг зазначив, що Китай не зачиняє двері перед світом, навпаки, світові буде необхідний Китай для розробки власних технологій. «Ми готові співпрацювати зі світом у галузі кліматичних змін, енергетичного переходу та охорони здоров’я й будемо підтримувати дослідження міжнародних експертів», – заявив він, додавши, що в Пекіні планують покращити захист інтелектуальної власності та створити дружнє середовище для технологічних інновацій.
«Коли ми вийдемо на наступний етап розвитку, Китаю буде потрібна нова директива з розвитку. Це вперше, – наголосив міністр, – коли в п’ятирічному плані присвячено окремий розділ технологіям».
Торкаючись питання дедалі напруженіших відносин із США, заступник директора Центрального комітету з валютно-економічних питань Хань Вей-ся заявив, що повна економічна незалежність між Китаєм та Сполученими Штатами була б нереальною. Більше того, розкол не пішов би на користь жодній із країн та решті світу, додав він. Хань Вей-ся зазначив, що товарообіг між США та КНР виріс на 16% у третьому кварталі цього року. До речі, повній економічній незалежності кілька разів перешкодив президент Дональд Трамп, створивши умови ескалації напруженості, підкреслив китайський політик.
Відповідальний за встановлення цілей на п’ятирічний план заступник голови Комісії з питань національного розвитку та реформ Нін Чі-Тюбе заявив, що країна також зосередиться на поліпшенні зайнятості населення. Крім розширення можливостей працевлаштування, для певних груп громадян Китай збільшить фінансову підтримку, пов’язану із зайнятістю, щоб досягти якісного поліпшення в цьому секторі. Планується також збільшення доходів у містах та селах, для чого буде вжито заходів з покращення якості освіти, догляду за людьми похилого віку та системи соціального забезпечення. Нін Чі-Тюбе додав, що протягом поточного п’ятирічного періоду (2016–2019) річний дохід на душу населення в китайських містах значно зріс, а розрив між міськими та сільськими заробітними платами зменшився. Він додав, що рівень безробіття, який піднявся до 9,2% унаслідок вражаючих наслідків епідемії коронавірусу, до вересня впав до 5,4%.
За останні п’ять років економіка Китаю зросла майже на 100 тисяч мільярдів юанів (15 тисяч мільярдів доларів), а його валовий внутрішній продукт на душу населення перевищив 10 тисяч доларів. Частка КНР у світовій економіці у 2019 році зросла до 16,3%.
Джерело: (kitekinto.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися