karpat.in.ua

У Великобританії з 2030 року буде заборонений продаж нових бензинових та дизельних автомобілів

У Великобританії, на десять років раніше запланованого, вже у 2030 році буде заборонений продаж нових бензинових і дизельних легкових автомобілів і мікроавтобусів.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон (Boris Johnson) оголосить у середу про розроблений урядом широкомасштабний і довгостроковий пакет економічних перетворень під назвою «Зелена промислова революція». Основні пункти цього документу були оголошені офісом прем’єр-міністра в середу вранці.

Вже в середині 2017 року офіційний Лондон заявив, що з 2040 року у Великобританії в рамках екологічної програми, що триває кількадесят років, на ринок зможуть потрапляти лише електричні та гібридні автомобілі та мікроавтобуси. Однак, згідно із нинішньою заявою британського уряду, припинення продажу нових бензинових і дизельних автомобілів та мікроавтобусів у країні запровадять на десять років раніше, вже у 2030 році, а гібридних – із 2035 року. Оголошена урядом мета – перетворення економіки Великобританії на вуглецево нейтральну до 2050 року.

Ключовий елемент програми – до 2050 року досягти забезпечення енергією домогосподарств Великобританії за рахунок вітрових електростанцій. З цією метою виробництво енергії на таких електростанціях має бути збільшено до 40 гігават протягом чотирьох років, що в чотири рази перевищує нинішній рівень.

Британія таким чином прагне до світового лідерства у розробці технологій видобування та зберігання забруднюючих речовин з атмосфери. Мета – виведення десяти мільйонів тонн вуглекислого газу з атмосфери до 2030 року. Для досягнення цього уряд планує інвестувати 12 млрд. фунтів із бюджетних ресурсів протягом наступного десятиліття і має намір утричі більше залучити для співфінансування з приватного сектору.

Ключові елементи широкомасштабної програми «зелених» економічних перетворень Борис Джонсон озвучив ще на початку цього року на заході в Лондоні, що передував 26-ій Міжнародній кліматичній конференції, проведення якої планували в Глазго в листопаді. Згодом конференцію перенесли на рік через пандемію коронавірусу.

На лютневій події в Музеї історії науки в Лондоні британський прем’єр-міністр заявив, що Великобританія зменшила викиди вуглецю на 42% із 1992 року, тоді як ВВП Великобританії зріс на 73%.

Три десятиліття тому 70 відсотків електроенергії у Великобританії вироблялося на вугільних електростанціях, зараз цей показник знизився до 3 відсотків, підкреслив прем’єр. Мета британського уряду – до 2024 року ліквідувати всі вугільні електростанції у Великобританії.

MTI