На українському ринку чверть товарів є «сірим імпортом» - дослідження

На українському ринку чверть товарів є «сірим імпортом» - дослідження

08:52 Грудень 12, 2020

Економіка 3043 2 хвилини

На українському ринку чверть усіх товарів завезена за заниженою вартістю з метою сплати менших податків – частка залишається незмінною з 2018 року.

Про це йдеться у дослідженні Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

У квітні-червні 2020 року Інститутом було опитано понад 1000 українських експортерів та імпортерів. 

Серед опитаних лише 20% респондентів вважають корупцію та хабарництво проблемою в роботі митниці. Серед проблем, названих підприємствами, корупція посідає четверте місце. У дослідженні також зазначають, що митниці з більшим рівнем корупції були оцінені респондентами як менш ефективні.

У першій трійці проблем – недосконале митне законодавство, завищення митної вартості та недостатня прозорість та відкритість.

44% експортерів та імпортерів назвали наявність “друзів” у владі важливим фактором для успіху бізнесу. З 2018 року ця частка зросла на 4,7%. Для імпортерів “дружба” – скоріше про захист бізнесу, для експортерів –  про його спрощення.

З 2018 року не змінилась частка “сірого імпорту” в Україні та становить чверть продукції.

Більшість респондентів підтримали криміналізацію контрабанди – 79%. З них 53% – за кримінальну відповідальність без ув’язнення, а 26% – з позбавленням волі.

Менеджерка сектору з управління держфінансами в Представництві ЄС в Україні Єкатерина Яковлева зазначила, що Україна – єдина європейська країна, де контрабанда товарів не є кримінальним правопорушенням, що спричиняє значні втрати надходжень до бюджету. 

Економічна правда

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня