Будування газопроводу «Північний потік-2» у територіальних водах Німеччини може продовжуватись

Будування газопроводу «Північний потік-2» у територіальних водах Німеччини може продовжуватись

08:31 Січень 19, 2021

Економіка 2559 4 хвилини

Magyar

Федеральне відомство судноплавства і гідрографії ФРН (BSH) дозволило добудову газогону “Північний потік-2” у територіальних водах Німеччини.

Рішення відомства, оголошене в п’ятницю, може бути оскаржене, наприклад представниками організацій із захисту навколишнього середовища. Згідно з попереднім дозволом, роботи з прокладання труб могли продовжуватися  в німецькій виключній економічній зоні лише з кінця травня.

Майже повний “Північний потік-2” – це проєкт розширення Північного потоку на дні Балтійського моря на суму 9,5 мільярда євро двома новими лініями із загальною транспортною потужністю 55 мільярдів кубічних метрів на рік, – так само, як існуюча  пара газопроводу. Її маршрут пролягає від російського Віборгу до німецького Грайфсвальда і становить близько 1200 кілометрів. Для завершення нового газопроводу природного газу доведеться прокласти ще 150 кілометрів труб, при чому на обох лініях все ще не вистачає по 75 кілометрів. Із 150 кілометрів близько 120  проходять через данські територіальні води, а 30 – через німецькі.

Будівництво газопроводу, що з’єднує Росію з Німеччиною, зупинилося в 2019 році, оскільки швейцарська компанія Allseas припинила прокладання трубопроводу на датському острові Борнхольм через американські санкції. Олексій Міллер, генеральний директор “Газпрому”, тоді оголосив, що російська газова компанія, яка в основному знаходиться у державній власності, завершить будівництво газопроводу самостійно.

Роботи з прокладання труб відновились у грудні минулого року після річної перерви. Замість спеціального судна швейцарської компанії на місці продовжувало працювати російське трубопровідне судно “Фортуна”, але його довелося закрити через 2,6-кілометрову ділянку, оскільки діюча ліцензія BSH закінчилася наприкінці року. Для захисту морських птахів новий дозвіл дозволяє прокладати трубопровід щонайбільше протягом 30 днів із січня по травень, після чого повинна бути дотримана 14-денна перерва.

Крім того, США, Польща та Україна не хочуть, щоб трубопровід був завершений. Вони побоюються, що, будуючи його, Москва отримає занадто великий вплив у Німеччині. З іншого боку, Берлін стверджує, що проєкт забезпечить для себе пряме та безпечне джерело енергії. З будівництвом трубопроводу «Північний потік-2» Росія могла б, у принципі, виключити Україну як транзитну країну та перенаправити 80 відсотків поставок російського газу до Європи на єдиний маршрут, завоювавши при цьому домінуюче становище на німецькому ринку, таким чином збільшивши свою частку із 40 до понад 60 відсотків.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня