Цифровий євро може з’явитися через п’ять років

Цифровий євро може з’явитися через п’ять років

15:42 Січень 19, 2021

Економіка 2225 3 хвилини

Magyar

Цифровий євро повинен стати реальністю протягом наступних п’яти років, – заявила на онлайн-конференції у четвер голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард.

Слід забезпечити достатньо часу для безпечного впровадження валюти, але цифровий євро, безумовно, був би дуже доречним, – заявила Лагард на онлайн-конференції, організованій Reuters. Одночасно голова ЄЦБ висловила сподівання, що це не займе більше п’яти років. До речі, за цим розкладом президент ЄЦБ спрогнозувала подібний до Китайського графік розвитку даної технології, адже Китай вже запустив власну цифрову валюту в пілотному проєкті в 2020 році і наблизився до впровадження першої у світі цифрової суверенної валюти.

За словами президента ЄЦБ, існує очевидна потреба в цифровому євро, але він повинен базуватися на безпечній системі, що не викликає сумнівів. Проте вона також наголосила, що цифрові рішення несуть у собі ризики.

Нещодавно портал “Asia Times”, посилаючись на заяву члена виконавчого комітету ЄЦБ Фабіо Панетту, писав, що комітет провів опитування щодо єдиної цифрової валюти та виявив, що європейські громадяни та бізнес зацікавлені у “баченні цифрового євро”. Крім того, ЄЦБ пообіцяв провести детальну презентацію опитування навесні.

Однак Лагард також заявила, що цифровий євро не має на меті замінити готівку, тобто “банкноти залишаться з нами”. За її словами, цифровий євро буде електронною формою грошей, яку випускатимуть центральні банки, та дозволить вирішувати платіжні операції швидше, дешевше та з меншою часткою “адміністративної бюрократії”, ніж традиційні банківські рішення.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня