Екологічні проблеми загрожують і вирощуванню перлин

Екологічні проблеми загрожують і вирощуванню перлин

19:47 Січень 20, 2021

Економіка 5448 4 хвилини

Magyar

На сьогодні вирощування перлин відіграє важливу роль в економіці близько 30 країн, серед яких світовим лідером вважається Китай. Однак за останнє десятиліття вирощування перлин у світі скоротилося на 60 відсотків. І виробники дедалі менше впевнені у своєму майбутньому, оскільки зростаючі екологічні проблеми все більше впливають на галузь.

Видобуток перлин був дуже поширений переважно навколо Перської затоки, цим займалося багато сімей. Через сприятливі екологічні умови в цій місцевості утворювалося багато перлин. Раніше країни, що оточують Перську затоку, постачали на ринок 65-80 відсотків світової перлинної промисловості, серед їхніх клієнтів були королівські сім’ї та світова еліта.

У XX столітті на заміну перлинам, видобутим вручну з морського дна, прийшли штучні, що назавжди змінило ринок.

Різниця між справжніми і штучними перлинами

Справжня перлина росте в устрицях у морі, а штучні виробляють мідії в прісній воді. Перлини утворюються частково черех крихітне забруднення, а також крихітним паразитом, який використовують у промисловому виробництві. Мідії утворюють перлини швидше, ніж устриці. У той час, як устриці дають максимум дві перлини одночасно, прісноводне виробництво може дати до 30-50 штук. До штучного вирощування ювелірні вироби виготовляли переважно з морських перлин, проте в результаті штучного вирощування на перший план вийшли прісноводні.

У китайській «перлинній столиці» Чжуцзі функціонує понад 2500 підприємств, пов’язаних із виробництвом перлин, із ланцюгом поставок, музеєм перлини та відділом моди. Об’єм інтернет-продажів у місті протягом січня-вересня минулого року становив 1,5 мільярда доларів.

Через сто років після виготовлення першої штучної перлини в галузі тривають дослідження щодо того, як зробити традиційні методи вирощування, способи обробки та продаж більш інноваційним. У 2020 році 24 із 50 найбільш інноваційних компаній у цій галузі були китайськими.

І новації неминучі, оскільки виробництво перлин у світі демонструє тенденцію до зниження. Лише в Китаї за 10 років воно впало з 3050 тонн до 700. Це пов’язано з тим, що мідії дуже чутливі до всіляких змін навколишнього середовища, що робить галузь украй вразливою. У наш час зміна клімату, надмірний вилов та забруднення повітря мають значний вплив на виробництво. Наприклад, у 2019 році в Японії через невідомі причини загинуло 20 мільйонів устриць. Однак і надалі перлини залишаються найпопулярнішим оздобленням в ювелірній промисловості.

 (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня