Польща планує будівництво атомних електростанцій

Польща планує будівництво атомних електростанцій

19:25 Лютий 8, 2021

Економіка 370 4 хвилини

Magyar

За словами міністра охорони навколишнього середовища Польщі, перша атомна електростанція може бути побудована в краї Померанія. Ця заява, безумовно, викличе недоброзичливу реакцію німецьких, шведських та датських екологів.

Міністр охорони навколишнього середовища Польщі Міхал Куртика 14 січня заявив, що польська атомна електростанція, ймовірно, буде побудована в північній частині Польщі, на узбережжі, в Померанії, повідомляє «Business Insider Polska». Міністр також повідомив радіостанції «RMF FM», що перший блок може бути введений в експлуатацію в 2033 році.

Ця заява цікава із двох дуже різних аспектів. Один із них – наслідки вибору місця. Інший – чому глава Мінприроди робить будь-які оголошення від імені уряду щодо будівництва атомної електростанції, а не міністр енергетики.

Перша відповідь полягає в тому, що ділянка на північному заході Польщі знаходиться недалеко від Німеччини, Швеції та Данії, які не будуть в захваті від ідеї будівництва поблизу них атомної електростанції. Не в останню чергу тому, що Данія не дозволяє використовувати це джерело енергії в своїх кордонах із 1985 року, Німеччина та Швеція поступово відмовляються від технології виробництва атомної енергії, аргументуючи це тим, що її ризики та експлуатаційні витрати дуже високі, в той час як сьогодні вже існує кращий, безпечніший, економічно вигідніший спосіб виробництва електроенергії з нульовими викидами, ніж будівництво атомної електростанції. Таким чином, Польща може підготуватися до серйозного опору, якщо ядерний проєкт справді стане реальністю.

Відповідь на друге запитання полягає в тому, що Польща все ще виробляє 80 відсотків своїх потреб у електроенергії на теплових електростанціях, що доведеться звести до нуля за кілька десятиліть, щоб зменшити викиди СО2. На думку чинного уряду Польщі, для цього знадобляться атомні електростанції, незважаючи на те, що цей тип виробництва електроенергії невідомий у Польщі. Вони хочуть будувати об’єкти за допомогою західних компаній, відкидаючи російські технології.

М. Куртика раніше вже повідомляв, що їм буде надзвичайно важко досягти амбітних кліматичних цілей, підтриманих європейськими країнами, без ядерної енергетики. Позиція уряду полягає в тому, що Польщі потрібно 3–9 тис. мегават атомних потужностей для заміщення теплових електростанцій. Будівництво першого блоку планують розпочати в 2026 році, а в 2033-му здати в експлуатацію.

Визначитися з точним розташуванням реакторів планують протягом двох років.

Джерело: napi.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня