Таліби, які правлять в Афганістані, будують регіональний логістичний центр для перекачування російської нафти

Таліби, які правлять в Афганістані, будують регіональний логістичний центр для перекачування російської нафти

14:11 Травень 5, 2024

Економіка 501 3 хвилини

Magyar

Афганістан домовився з Казахстаном і Туркменістаном про будівництво регіонального логістичного центру. Через нього російська нафта надходитиме в Південну Азію, заявив виконувач обов’язків міністра промисловості і торгівлі Афганістану Нуруддін Азізі.

Детальний план центру буде завершений протягом двох місяців, а реалізацію проєкту спільно фінансуватимуть три країни, повідомив Азізі за результатами переговорів, які відбулися минулого тижня.

За його словами, центр, який будується в провінції Герат, є частиною зусиль Афганістану, спрямованих на те, щоб скористатися своїм вигідним географічним положенням, а саме розташуванням між Центральною й Південною Азією, а також кордоном з Китаєм та Іраном.

Таліби сподіваються, що найближчими роками росія захоче експортувати мільйони тонн сирої нафти до країн Південної Азії, зокрема до Пакистану.

Як зазначив міністр, найдоцільніший шлях для транспортування російської нафти в Пакистан пролягає через Афганістан. Казахстан також хоче експортувати свої товари в Південну Азію через Герат. У центрі буде нафтосховище початковою потужністю в один мільйон тонн, додав урядовець.

Міністерство торгівлі Казахстану повідомило, що планує досягти Південної Азії й Перської затоки через Афганістан, розвиваючи дорожню та залізничну мережі.

Пакистан – один із найважливіших регіональних торговельних партнерів Афганістану, але з приходом до влади «Талібану» їхні відносини погіршилися. Пакистан став важливим імпортером російської сирої нафти, адже через санкції Заходу рф продає її на ринках третього світу за зниженою ціною. Афганістан теж отримує російські сиру нафту та природний газ за вигідними цінами.

Азізі повідомив, що, крім того, Кабул веде з Пекіном переговори про будівництво до КНР дороги, яка, сподіваються вони, зрештою з’єднає Китай з Іраном.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня