У росії шалений дефіцит у бюджеті через видатки на війну

У росії шалений дефіцит у бюджеті через видатки на війну

19:59 Травень 15, 2024

Економіка 1077 2 хвилини

Magyar

В росії дефіцит федерального бюджету зріс майже в 2,5 рази через зростання видатків у квітні. За даними Мінфіну рф, за підсумками чотирьох місяців 2024 року дірка в скарбниці збільшилася до 1,48 трильйона рублів, або 0,8% ВВП з 607 мільярдів рублів, або 0,3% ВВП місяцем раніше.

Виходячи з даних Мінфіну рф, у квітні бюджет був виконаний з дефіцитом – витрати перевищили доходи на 877 мільярдів рублів. Витрати з початку року становили 13,17 трильйона рублів, або 36% від затвердженого обсягу витрат на 2024 рік. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли з бюджету було витрачено 10,83 трильйона рублів, витрати зросли на 21,5%.

Після початку війни в Україні дефіцит федерального бюджету рф два роки поспіль перевищував 3 трильйони рублів, це близько 2% ВВП…

Після початку війни в Україні дефіцит федерального бюджету рф два роки поспіль перевищував 3 трильйони рублів, це близько 2% ВВП, який Мінфін погашав внутрішніми запозиченнями та коштами Фонду національного добробуту. Близько 40% усіх витрат у 2024 році складуть витрати на армію, поліцію і спецслужби. Фінансування оборони вперше перевищить соціальні витрати, тобто зарплати, пенсії, допомоги та інші соцвиплати, які раніше лідирували у розподілі видатків скарбниці росії.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня