В Афганістані процвітає наркобізнес

В Афганістані процвітає наркобізнес

17:17 Березень 27, 2021

Економіка 812 3 хвилини

Magyar

Афганістан продовжує користуватися статусом супердержави у виробництві наркотиків, яка забезпечує 84 відсотки світового виробництва опіуму.

А це у свою чергу стабільне джерело доходу для повстанців “Талібану” та інших радикальних ісламістських організацій в охопленій з 2001 року війною країні Центральної Азії.

Незаконна торгівля опіумом приносить майже $ 2,2 млрд доходів, що еквівалентно приблизно 11 відсоткам валового внутрішнього продукту (ВВП) Афганістану.

Крім того, в Афганістані також високий рівень виробництва канабісу – одного з найважливіших джерел рослинних модифікаторів розуму, але країна також досягає дедалі більшого успіху у виробництві синтетичних наркотиків, таких як метамфетамін, – передає MTI.

Тому Міжнародний комітет ООН з контролю за наркотиками (MKKH) просить більше міжнародної допомоги, оскільки у стримуванні афганської наркопромисловості не було досягнуто значного прогресу, і афганська влада вжила лише обмежені заходи щодо викорінення цього явища.

Згідно зі щорічним звітом, опублікованим MKKH у Відні, немає жодних ознак того, що попит на героїн, вироблений з афганського опію, зменшився.

Яку і яким чином міжнародне співтовариство може надати допомогу в боротьбі з опіумом, не зовсім зрозуміло. І той факт, що Вашингтон минулого року домовився з талібами про те, що виведе американські війська з Афганістану 1 травня, може призвести до посилення позиції талібів.

Можливо, новий уряд США може не виконати домовленості, прийнятої урядом Трампа. Принаймні нещодавня заява державного секретаря США Ентоні Блінкена наводить на таку думку.

Джерело: index.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня