Стрес-тест показав проблеми топ-банків України

Стрес-тест показав проблеми топ-банків України

15:08 Вересень 16, 2021

Економіка 722 3 хвилини

За 2 роки кількість банків з недостатнім капіталом істотно не змінилася, але потреба в капіталі значно знизилася.

Національний банк провів стрес-тестування найбільших банків України, яке показало наявність проблем з капіталом у 20 з 30 з них. Про це повідомляє пресслужба регулятора в четвер, 16 вересня.

Отже, за базовим сценарієм 10 банків потребують додаткового капіталу на суму 5,3 млрд гривень, за кризовим – 20 банків потребують капіталу на суму 41,7 млрд гривень. За базовим сценарієм до кінця року збільшити свій капітал повинні чотири банки. За негативним – заходи щодо підвищення достатності капіталу (або зниження ризикованості діяльності) повинні провести 16 банків.

Водночас наголошено, що за 2 роки кількість банків з недостатнім капіталом істотно не змінилася, але потреба в капіталі значно знизилася. У 2019 році за несприятливим сценарієм банкам не вистачало 73,8 млрд гривень, за базовим – 35,3 млрд гривень.

“Кращі в цьому році результати більшості банків обумовлені їхньою високою капіталізацією, збереженням прийнятної якості кредитного портфеля та достатнім рівнем операційної ефективності, які майже не погіршилися внаслідок кризи. У той же час сценарії для стрес-тестування були взагалі м’якшими, ніж у попередні роки”, – відзначають в НБУ.

Потребу в капіталі обумовлюють чотири основних фактори:

  • висока вартість і короткий термін фондування, що формує значний відсотковий ризик банків у несприятливих умовах;
  • значні адміністративні витрати;
  • утримання на балансі надмірного обсягу непрофільних активів. За встановленими правилами, основний капітал банків поетапно зменшується на вартість непрофільних активів;
  • незадовільним фінансовим станом окремих великих позичальників.

Стрес-тестування проходили 30 банків, на які сукупно припадають 93% активів банківської системи.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня