Де найдешевший та найдорожчий у світі 1 Гб мобільного Інтернету?

Де найдешевший та найдорожчий у світі 1 Гб мобільного Інтернету?

18:20 Липень 13, 2020

Економіка 5421 4 хвилини

Magyar

Це може здатися дивним, але в Індії, Ізраїлі та Киргизстані 1 гігабайт мобільного Інтернету є найдешевшим у світі, а найдорожчий він у найвіддаленіших малих острівних державах, де важко під’єднатися до всесвітньої  мережі й мало хто може нею скористатися.

Cable.co.uk порівняв тисячі тарифних пакетів мобільних операторів із 228 країн, щоб з’ясувати, де на планеті доступ до Інтернету найдешевший та де він найдорожчий. Збір даних, у ході якого дослідники розраховували середню вартість за гігабайт (1 ГБ), проводився навесні 2020 року.

Перше місце серед країн із найдешевшим мобільним Інтернетом посідає Індія. Молоде населення величезної країни має особливо високий рівень технологічних знань, а ринок смартфонів тут неабияк процвітає. На другому місці виявився Ізраїль. Тут на душу населення припадає 0,75 мобільного телефона, тобто в цьому співвідношенні ґаджетів країна переплюнула навіть Сполучені Штати.

Третє почесне місце в рейтингу посідає Киргизстан, який значною мірою покладається на мобільну передачу даних. Місцевий мобільний сектор відкритий та сприятливий із точки зору іноземних інвестицій. Далі йде Італія, у якій десяток постачальників пропонують один із найдешевших у світі каналів мобільної передачі даних. 4G доступний по всій країні, а мережа 5G наразі перебуває у фазі розробки та розбудови.

На іншому кінці шкали розмістилися п’ять країн із найдорожчим у світі мобільним Інтернетом: острів Святої Єлени, Фолклендські острови, Республіка Науру, Бермудські острови, Республіка Сан-Томе та Принсипі. Спільною рисою цих місць є те, що всі вони вважаються невеликими острівними державами, де Інтернет коштує дорого не тільки через велику віддаленість від материка, а й тому, що відносно мало хто може ним користуватися.
Для доступу до всесвітньої мережі на невеликих островах ефективну волоконно-оптичну систему зв’язку замінюють більш дорогим супутниковим сполученням, а специфічні високі витрати відшкодовують споживачі.

Деякі країни з найдешевшим Інтернетом мають чудову мобільну та традиційну телефонну широкосмугову інфраструктуру, тому постачальники послуг можуть надавати велику кількість даних, що знижує ціну за гігабайт. Інший аспект, який зменшує вартість, полягає в тому, що якщо країна сильно покладається на мобільні дані, то ціни падають через широкий попит. Крім того, абоненти – громадяни цих держав – не можуть дозволити собі дорогий Інтернет.

Більшість країн, що знаходяться в середині списку, мають хорошу інфраструктуру та конкурентоспроможні ринки мобільного зв’язку, і хоча ціни на них не найдешевші у світі, для їхніх споживачів вони не обов’язково є дорогими.

Cable.co.uk також розмістив результати дослідження на інтерактивній карті.  

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня