Індії та Китаю доведеться шукати заміну російській нафті через нові санкції США, - Reuters

Індії та Китаю доведеться шукати заміну російській нафті через нові санкції США, - Reuters

08:46 Січень 13, 2025

Економіка 265 4 хвилини

Нафтопереробним компаніям в Індії та Китаю доведеться закуповувати більше нафти на Близькому Сході, в Африці та Америці. Такий крок призведе до зростання цін і вартості транспортування на тлі нових санкцій проти росії.

Видання Reuters пише, що 10 січня Мінфін США ввів обмеження проти російських нафтовидобувних компаній „Газпром нафта” і „Сургутнефтегаз”, а також 183 суден, що перевозили російську нафту, пише УНІАН.

Багато з цих танкерів використовували для доставки нафти до Індії та Китаю, оскільки західні санкції та обмеження цін призвели до зміщення торгівлі російською нафтою з Європи в Азію. Деякі танкери також перевозили нафту з Ірану, який також перебуває під санкціями.

Експорт російської нафти сильно постраждає від нових санкцій, які змусять китайські НПЗ скоротити обсяги переробки.

Серед суден, які потрапили під нові санкції, 143 танкери, які минулого року перевезли понад 530 мільйонів барелів російської нафти, що становить близько 42% від загального обсягу експорту нафти морем. З них близько 300 мільйонів барелів було відправлено до Китаю, а більша частина решти нафти – до Індії.

„Ці санкції значно скоротять парк суден, доступних для доставки нафти з росії в короткостроковій перспективі, що призведе до зростання фрахтових ставок”, – зазначив провідний аналітик з вантажних перевезень компанії Kpler Метт Райт.

За словами одного із сінгапурських трейдерів, протягом останніх 12 місяців ці танкери постачали до Китаю близько 900 000 барелів російської нафти на добу.

За перші 11 місяців 2024 року імпорт російської нафти в Індію зріс на 4,5% порівняно з попереднім роком і становив 1,764 млн барелів на добу, або 36% від загального обсягу індійського імпорту. Обсяг китайського імпорту, включно з поставками трубопроводами, за той самий період зріс на 2% і становив 99,09 млн метричних тонн, або 20% від загального обсягу імпорту.

Китай імпортує здебільшого російську нафту марки ESPO, що продається за цінами, вищими за граничні, тоді як Індія купує здебільшого нафту марки Urals.

Аналітик Vortexa Емма Лі вважає, що експорт російської нафти ESPO Blend зупиниться, якщо санкцій суворо дотримуватимуться, але це залежатиме від того, чи скасує обраний президент США Дональд Трамп ембарго, а також від того, чи визнає Китай санкції.

Нові обмеження змусять Китай та Індію шукати додаткові поставки на Близькому Сході, в Африці та Америці. Спотові ціни на ці сорти нафти вже зросли останніми місяцями через збільшення попиту з боку Китаю та Індії, оскільки поставки російської та іранської нафти скоротилися і подорожчали.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня