Найактуальніші економічні події України минулого тижня (13-19 січня)
1. НБУ скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОП після сплати податків і зборів
На тижні, що минає Національний банк порадував український малий бізнес новиною про скасування резонансної норми, яка забороняла використання фізичним особам-підприємцям поточних рахунків для власних потреб і дозволяла знімати кошти з цих рахунків лише після сплати податків і зборів, інформує агентство УНІАН.
Регулятор пояснив, що відповідна вимога, введене з початком нового року, викликало нерозуміння бізнес-спільноти, тому НБУ вирішив прислухатися до думки підприємців і банків. Дійсно, з початку 2020 року Нацбанк і Державна податкова служба так і не дали українським підприємцям і банкам чітких роз’яснень, яким чином їм використовувати рахунки і вести діяльність в нових умовах.
Однак, незважаючи на скасування викликала обурення бізнесу норми, НБУ не відмовляється від ідеї введення інших обмежень, спрямованих на боротьбу з фіктивними фінансовими операціями.
2. Законодавча підтримка бізнесу
Послаблення від НБУ стало не єдиною новиною тижня, що минає, що зачіпає інтереси українських підприємців. У вівторок, 14 січня, парламент повернувся до пленарної роботи після тривалих новорічних канікул, прийнявши ряд важливих рішень, спрямованих на поліпшення бізнес-клімату.
Так, Верховна Рада проголосувала за створення в Україні Фонду розвитку підприємництва, основним завданням якого стане забезпечення доступного кредитування малого і середнього бізнесу. За прогнозами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, прийняття цього закону дозволить багатьом українцям реалізувати бізнес-ідеї в рідній країні, а також призведе до появи близько 90 тисяч нових робочих місць вже протягом цього року.
Крім цього, Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу, згідно з якими переглянутий ліміти доходів для кожної з груп малого бізнесу. Так, депутати підвищили граничний рівень доходів для так званих ФОПів першої групи до 1 мільйона гривень, другої – до 5 мільйонів гривень, третьої – до 7 мільйонів гривень. Раніше ці ліміти становили 300 тисяч гривень, 1,5 мільйона гривень і 5 мільйонів гривень, відповідно.
Крім того, парламент ввів новий формат діяльності державних Митної і Податкової служб як єдиної юридичної особи. Тепер територіальні органи цих структур здійснюватимуть діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи з необхідним обсягом повноважень.
3. Представники Deutsche Bahn зустрінуться в Києві з УЗ для інвестування в галузь
Представники німецького концерну Deutsche Bahn мають намір провести зустріч в Києві з урядом України та найбільшим українським ж/д перевізником «Укрзалізницею» для опрацювання питання стратегічного партнерства, передає видання День.
За інформацією заступника директора Берлінського центру вивчення Східної Європи та екс-депутата Бундестагу Дмитра Стратієвского, представники концерну планують відвідати Київ у найближчі дні. «Альянс з Deutsche Bahn – це цікаво для України, в першу чергу, технологіями та інвестиціями в оновлення інфраструктури. Безсумнівно, лідерам німецького ринку є чим поділитися з українськими колегами. До цього процесу планують підключитися Deutsche Bank і E.ON», – говорить екс-депутат.
Нагадаємо, у вересні 2019 року президент Володимир Зеленський доручив Кабміну і МІУ розробити план реструктуризації «Укрзалізниці», який передбачає поділ компанії на трьох операторів: інфраструктурного, вантажного і пасажирського, а також виробничий блок.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися