Інфляція в Єврозоні досягла 13-річного максимуму
Різке зростання цін на енергоносії в єврозоні у вересні підштовхнуло інфляцію до тринадцятирічного максимуму.
За попередніми даними, опублікованими статистичним управлінням Європейського Союзу (Євростат) у п’ятницю, споживчі ціни зросли на 3,4% у річному обчисленні в єврозоні 19 країн ЄС, що є найсильнішим зростанням темпів із вересня 2008 року. Аналітики очікували дещо слабший темп зростання – 3,3 % після стрибка в 3,0% у серпні.
Найбільше ціни зросли на енергоносії – на 17,4%, промислові товари – на 2,1%, продукти, алкоголь і тютюн на 2,1%, а також послуги – на 1,7%.
Без урахування цін на енергоносії споживчі ціни зросли на 1,9 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як базова інфляція, яка не включає нестабільні енергоносії, продукти харчування, алкоголь та тютюн, також зросла на 1,9%. Аналітики очікували, що базова інфляція становитиме 1,9 відсотка після зростання в серпні на 1,6 відсотка.
У щомісячному обчисленні споживчі ціни в єврозоні зросли на 0,5 %. Без урахування цін на енергоносії зростання склало 0,4 відсотка, а базова інфляція без урахування цін на енергоносії, продукти харчування, алкоголь та тютюн зросла на 0,5 відсотка.
Остаточний набір даних буде опубліковано Євростатом 20 жовтня.
Серед найбільших економік, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, споживчі ціни зросли на 4,1 % у Німеччині, 2,7 % у Франції, 3,0 % у Італії та 4,0 % у Іспанії. При цьому найвищий рівень інфляції зафіксований в Естонії (6,4%), Литві (6,3%) та Словаччині (5,1%), а найнижчий – на Мальті (0,7%), в Португалії (1, 3%), Греції та Фінляндії (по 2,1%).
Основною метою Європейського центрального банку (ЄЦБ) є підтримка цінової стабільності з метою досягнення річного гармонізованого індексу споживчих цін у 2% у середньостроковій перспективі.
Хоча більшість економістів сходяться на думці, що високі темпи інфляції, виміряні за останні шість місяців, є тимчасовими, існують дискусії щодо того, наскільки одноразовий ціновий тиск може бути включений до стійкої інфляції за допомогою ефектів другого раунду. На думку глави Європейського центрального банку Крістін Лагард, зростання цін пов’язане, головним чином, із пандемією коронавірусу, і відновленням економіки після тривалих локдаунів Вона очікує, що деякі з цих факторів можуть зберігатися і після пандемії коронавірусу. Однак ЄЦБ все ще очікує, що темпи зростання цін залишаться слабкими і досягнуть 2-ї цілі у найближчі роки.
Джерело: kitekinto.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися