ЄС, можливо, долучиться до фінансування будівництва огорож на кордонах
ЄС розглядає можливість фінансування встановлення фізичних бар’єрів на зовнішніх кордонах союзу. Про це повідомило німецьке видання Die Welt у контексті візиту голови Європейської ради до Варшави.
Під час візиту в столицю Польщі в середу Шарль Мішель заявив, що ЄС найближчими днями обговорить «можливість фінансування інфраструктури на кордонах».
Очільник інституції ЄС, яка об’єднує глав держав та урядів країн Європейського Союзу, також повідомив, що юридична служба Ради завершила аналіз даного питання і відповідно до її висновку не має законодавчих перешкод для фінансування Євросоюзом встановлення «фізичних перешкод», тобто огорож, для захисту зовнішніх кордонів.
Die Welt у статті наголошує, що це свідчить про можливість радикального повороту в міграційній політиці ЄС.
Якщо це справді станеться, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазнає серйозної політичної поразки, зазначає видання. Водночас, звертає увагу на те, що остаточне рішення має прийняти Європейська комісія, оскільки лише цей орган може виділити фінансові ресурси.
Видання нагадує, що комісія вже протягом тривалого часу виступає категорично проти фінансової підтримки будівництва огорож на кордонах. Члени комісії після жовтневого саміту ЄС заявили, що гроші на ці цілі виділятися не будуть, і голова комісії дав це чітко зрозуміти лідерам країн-членів.
Однак, зазначає Die Welt, із того часу – після Литви та Латвії – Польща також опинилася у складному становищі через «організовану білоруським режимом торгівлю людьми», і всі три країни – члени ЄС вимагають підтримки від Брюсселя, в т.ч. у будівництві огорож і парканів. Урсула фон дер Ляєн знаходиться під величезним тиском через міграційну кризу на польсько-білоруській ділянці зовнішнього кордону ЄС.
Один із високопосадовців ЄС на правах анонімності повідомив Die Welt, що лідери країн-членів прямо заявили в заключній резолюції на жовтневому саміті ЄС, що вони «не погодяться на спроби третіх країн використовувати мігрантів у політичних цілях».
Ще важливіший параграф 20 заключної резолюції, в якому зазначено, що «Європейська рада закликає Європейську комісію внести пропозиції, необхідні для зміни правової бази ЄС, а також для вжиття конкретних заходів для належної фінансової підтримки».
Це зобов’язує комісію провести відкрите обговорення, замість наперед оголошеного зобов’язання про відмову від співфінансування прикордонних огорож, як це було раніше, зазначає Die Welt.
Видання додає, що держави-члени також вказали на те, ніби Литва, яка має майже 700-кілометровий кордон із Білоруссю, не зможе самостійно профінансувати будівництво паркану на кордоні.
Джерело: mti.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися