Європейський Союз хоче зменшити свою залежність від російського газу
Роками обговорюється питання, що залежність від Росії певним чином зменшується, але це стало як ніколи актуальним через нинішню енергетичну кризу та російсько-український конфлікт. Для цього Європі потрібні альтернативні джерела, декілька з яких уже ідентифіковано блоком.
Одним із таких альтернатив може бути Катар, який міг би забезпечувати континент значними поставками у вигляді скрапленого природного газу (СПГ). У випадку з Катаром навіть американці допомогли б із переговорами та укладеннями контрактів, тож це, безумовно, варіант.
Іншим варіантом, який, як стверджує Радіо «Вільна Європа», є ніхто інший як Азербайджан, оскільки країна також має значні запаси природного газу. Союз настільки серйозно ставиться до потенційного посилення поставок азербайджанського газу, що вже зробив конкретні кроки.
Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон у п’ятницю відвідав Азербайджан для особистої зустрічі з президентом Ільхамом Алієвим. Разом із Сімсоном на зустрічі були присутні члени британської та американської дипломатичних делегацій.
„Ми хочемо, щоб обсяги експорту газу з Азербайджану до Європи досягли 10 мільярдів кубометрів. Це зростання має вирішальне значення для подолання дефіциту на енергетичному ринку та зростання цін на паливо”, — заявив Сімсон.
Пан Сімсон підкреслив, що Брюссель має «сильні двосторонні» відносини з Азербайджаном, який він назвав «надійним енергетичним партнером». Алієв, тим часом, підкреслив, що енергетична співпраця між Європейським Союзом та Азербайджаном може перейти в «нову фазу».
Азербайджан, за словами президента, минулого року експортував 19 мільярдів кубометрів природного газу, з яких 8,5 мільярда надійшли до Туреччини та 7 мільярдів до Італії. Азербайджанський газ приносить користь кільком країнам, зокрема Грузії, Греції та Болгарії.
Крім того, в Азербайджані є величезні запаси природного газу, і Алієв стверджує, що 2,6 трильйона кубометрів – це лише те, що вони виявили на даний момент, з яких 1 трильйон знаходиться на їхньому найбільшому газовому родовищі Шах Денізен.
Джерело: liner.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися