15 мільйонів від держави. Як можуть отримати компенсацію сім’ї загиблих військових
Вже понад п’яти місяців триває кривава війна в Україні. На захист нашої держави встали сотні тисяч українських військових. За законом, родина кожного загиблого бійця має право на компенсацію від держави у розмірі 15 мільйонів гривень, пише “Свої”.
Хто має право на допомогу
Право на отримання допомоги, починаючи з 24 лютого 2022 року, забезпечує Постанова Кабміну №168. Особи, які перебували на утриманні у загиблого захисника, також мають право на свою частку компенсації. Це, зокрема:
- батьки,
- дружина/чоловік, які не одружилися вдруге;
- діти, які не мають і не мали своїх сімей;
- діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
- діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти.
Діти вважаються членами сім’ї незалежно від того, чи є це діти будь-кого з подружжя, спільні або усиновлені, народжені у шлюбі або позашлюбні. Основним критерієм для визначення їх як членів родини є:
- проживання разом,
- ведення спільного побуту,
- ведення спільного бюджету і, відповідно, витрат.
Приналежність до кола сім’ї загиблого військового треба доводити у судовому порядку. Також право на компенсацію мають особи, які перебували на утриманні загиблого військового. Однак на підтвердження такого факту має бути відповідний документ.
Як отримати допомогу
Про загибель військового членів родини сповіщають військкомат або військова частина. Сім’ї загиблого захисника або захисниці мають видати свідоцтво про смерть.
Після цього потрібно звернутися до командира військової частини з проханням надати:
- витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини;
- документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового;
- витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця.
Командир військової частини має зібрати і передати родині загиблого вказані документи у 10-денний термін.
Після отримання документів від командира військової частини необхідно звернутися до найближчого територіальної центру комплектування та соціальної підтримки. Там треба написати заяву про виплату одноразової грошової допомоги, додаючи отримані документи.
Крім уже зазначених витягів та свідоцтв, необхідно додати наступні:
- копію свідоцтва про смерть військового;
- копію лікарського свідоцтва про смерть;
- копії сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації;
- копію свідоцтва про народження загиблого (для виплати допомоги батькам);
- копію свідоцтва про шлюб (для виплати дружині);
- копію свідоцтва про народження дитини (для виплати дітям);
- копію рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (надають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).
Усі копії треба завірити у ТЦК СП, який приймає документи для виплати одноразової допомоги. Після цього у 15-денний термін їх направляють до Департаменту соцзабезпечення Міноборони.
Спеціальна Комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги, отримавши документи, має протягом 30 днів ухвалити рішення про призначення компенсації або про відмову у виплаті.
У разі схвального рішення документи, розглянуті Комісією, має затвердити міністр оборони України. Лише після цього кошти для виплати компенсації у розмірі 15 млн гривень переведуть на рахунок Командування Сухопутних військ ЗСУ, а уже звідти на рахунки членів сім’ї загиблого через обласні ТЦК СП.
Якщо членам сім’ї загиблого відмовили виплачувати компенсацію у розмірі 15 млн гривень, то це рішення можна оскаржити у суді.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися