На думку відомого економіста, на світ чекає тривалий і складний період

На думку відомого економіста, на світ чекає тривалий і складний період

21:13 Вересень 23, 2022

Економіка 1608 4 хвилини

Magyar

Економіст Нуріель Рубіні, який передбачив фінансову кризу 2008 року, очікує «тривалої та потворної» рецесії в США та всьому світі, пише Bloomberg.

«Навіть під час прямої рецесії індекс S&P 500 може впасти на 30%», – сказав у понеділок Рубіні, президент і генеральний директор Roubini Macro Associates. «У разі реальної жорсткої посадки», на яку він також очікує, вона може впасти на 40%.

Рубіні, який, передбачивши, що бульбашка нерухомості лопне у 2007–2008 роках, отримав прізвисько «доктор Дум», зараз каже, що тим, хто очікує більш м’якої американської рецесії, слід звернути увагу на високий рівень боргу корпорацій та урядів. У міру зростання процентних ставок «багато установ, зомбі-домогосподарств, корпорацій, банків, тіньових банків і зомбі-країн помруть», вважає Рубіні, який у періоди зростання та зниження рівня ринку попереджав, що рівень глобального боргу призведе до зниження цін на акції (на його думку, рівень інфляції 2% без жорсткої посадки стане для ФРС «місією нездійсненною»). Він очікує підвищення процентної ставки на 75 базисних пунктів на наступному засіданні та на 50 базисних пунктів у листопаді й грудні. Таким чином до кінця року базова ставка ФРС становитиме від 4% до 4,25%.

Постійна інфляція, особливо в заробітній платі та секторі послуг, означає, що у ФРС, «імовірно, не буде іншого вибору», окрім як зробити подальше підвищення, і процентні ставки незабаром зростуть до 5%. До того ж негативні шоки пропозиції через пандемію, російсько-українську війну та заходи Китаю щодо нульової боротьби з COVID призведуть до підвищення витрат і нижчого економічного зростання. Це дуже ускладнить для ФРС досягнення мети «рецесії зростання», яка буде тривалим періодом низького зростання та підвищення рівня безробіття для стримування інфляції.

Коли світ увійде в рецесію, Рубіні не очікує фіскального стимулювання, оскільки в урядів із надмірною заборгованістю «вичерпаються фіскальні боєприпаси». Крім того, висока інфляція посилюється «використанням фіскальних стимулів, що перегріває сукупний попит». Тому Рубіні прогнозує стагфляцію, подібну до 1970-х років, і масштабну боргову кризу, схожу на світову фінансову кризу.

Цей спад буде не короткий і неглибокий, а серйозний, тривалий і потворний, цитує Bloomberg слова Рубіні.

Економіст очікує, що рецесія в США та світі триватиме до 2023 року, залежно від серйозності шоку пропозиції та фінансової кризи. Під час кризи 2008-го найбільше постраждали домогосподарства та банки. За його словами, «цього разу зазнають краху корпорації й такі тіньові банки, як хедж-фонди, фонди прямих інвестицій та кредитні фонди».

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня