Британський центральний банк змушений суттєво підвищити процентні ставки

Британський центральний банк змушений суттєво підвищити процентні ставки

12:08 Жовтень 17, 2022

Економіка 2737 6 хвилин

Magyar

Банк Англії, ймовірно, буде змушений реагувати на інфляційні процеси сильнішою монетарною реакцією, ніж очікувалося раніше, – заявив голова британського центрального банку в суботу.

У своїй промові на банківському форумі групи економічних експертів G30, представленому Банком Англії в Лондоні в суботу, Ендрю Бейлі нагадав, що останніми тижнями британські ринки зазнали бурхливих коливань валютних курсів, особливо на “далеких кінцях вісі часу погашення ринку державних облігацій”.

З цієї причини британському центральному банку довелося втрутитися, щоб захистити фінансову стабільність, оскільки це є одним із його завдань на додаток до моніторингу інфляції, – заявив голова Банку Англії.

Основною причиною такого рівня волатильності ринку, якого не спостерігали протягом останніх десятиліть, стало те, що учасники ринку не бачили передумов фінансування величезної програми зниження процентної ставки на суму 45 мільярдів фунтів стерлінгів, яку останнім часом було оголошено британським урядом і яка нещодавно була фактично скасована.

Після оголошення програми обмінний курс фунта щодо долара впав до рекордно низького рівня – в деякі періоди, близькі до паритету – прибутковість провідних британських державних облігацій піднялася вище 4 відсотків вперше після світової фінансової кризи 2008 року і перевищила бюджет фінансування грецького державного боргу. Крім того, два глобальні кредитні рейтингові агентства S&P Global Ratings і Fitch Ratings знизили прогноз рейтингів суверенного боргу Великобританії зі стабільного до негативного, звертаючи увагу на можливість погіршення ситуації.

Наприкінці вересня Банк Англії оголосив про надзвичайну інтервенцію з купівлі державних облігацій, щоб стримати хвилю хаосу на ринку. Це також пояснювалося тим, що британські фінансові інструменти – особливо довгострокові британські державні боргові цінні папери – були суттєво переглянуті. І якщо “ненормальне функціонування” ринків продовжуватиметься, це вже буде становити істотний ризик для фінансової стабільності Великої Британії.

Програма тривала до п’ятниці, але британський центральний банк доповнив інтервенцію двома новими елементами ще до закінчення терміну: спочатку він збільшив одноденний ліміт аукціону з попередніх 5 мільярдів фунтів стерлінгів до 10 мільярдів фунтів стерлінгів, а потім поширив свою надзвичайну купівлю державних цінних паперів на суверенні боргові інструменти, індексовані на споживчу інфляцію.

Тим часом річна британська інфляція прискорилася майже до десяти відсотків — йдеться про темпи, які не вимірювали чотири десятиліття, і Банк Англії реагує на це постійним підвищенням процентних ставок. Цикл посилення почався з рекордно низького рівня в 0,10 відсотка, а потім, після семи оголошених підвищень процентної ставки, базова ставка британського центрального банку почала становити 2,25 відсотка – це найвищий рівень із часу світової фінансової кризи 2008 року.

Ринок із занепокоєнням очікує на рішення щодо процентної ставки, яке має відбутися 3 листопада. І у своїй промові в суботу Ендрю Бейлі дав чіткі вказівки учасникам ринку, що може відбутися сильніший, ніж очікувалося, монетарний крок.

Керуючий Банку Англії заявив: центральний банк не вагатиметься, якщо виконання цільового показника інфляції вимагатиме підвищення процентної ставки. І «за умов сьогоднішнього дня» ми можемо очікувати, що через інфляційний тиск будуть введені потужніші кроки, ніж очікувалося кілька місяців тому.

Прогнози аналітиків не виключають, що монетарна рада Банку Англії може підвищити ключову процентну ставку навіть на цілий процентний пункт у листопаді.

У своїй суботній промові Бейлі безпосередньо посилався на те, що центральний банк не підвищуватиме процентні ставки позачергово. Він зазначив: монетарна рада вирішить як реагувати на наступному черговому засіданні менше ніж через три тижні.

Ілюструючи тягар інфляції, голова Банку Англії підкреслив: зростання цін на енергоносії означає, що частка витрат на рахунки за електроенергію в доходах британських домогосподарств може перевищити співвідношення, виміряне в 2019 році, на два повні процентні пункти цієї зими, і це більший приріст у співвідношенні доходів, ніж той, який стався під час енергетичної кризи 1970-х років.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня