Світовий борг у 2021 році зріс до 235 трильйонів доларів
Минулого року загальний світовий борг зріс до нового історичного максимуму – 235 трильйонів доларів, але його відношення до ВВП скоротилося такими темпами, яких не спостерігалося протягом 70 років: із 257% у 2020-му до 247% у 2021-му, повідомив у понеділок Міжнародний валютний фонд.
У своєму звіті Global Debt Monitor, опублікованому вперше, МВФ узагальнив державний борг 190 країн, а також борги компаній і фізичних осіб у різних державах. У перший рік пандемії відношення боргу до ВВП зросло на 29% швидше, ніж будь-коли раніше, а падіння у 2021-му було підтримане відновленням економіки після пандемії, ідеться в повідомленні.
Дані показують, що заборгованість у світі збільшується значними темпами: у 2007 році, за рік до фінансової кризи, загальний світовий борг становив 195% річного виробництва світової економіки.
Згідно з даними вашингтонської установи, у 2021-му борги нефінансових компаній і приватних домогосподарств скоротилися на 6 процентних пунктів – до 153%, а співвідношення державного боргу до ВВП в 190 країнах упало в середньому на 4 відсоткових пункти – до 96%, що є найбільшим зниженням такого масштабу за останнє десятиліття.
Зміна співвідношення боргу до ВВП показала різну картину по регіонах.
У розвинених країнах МВФ оцінив скорочення на 5% як для держави, так і домогосподарств. Подібним падіння було і в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю.
Зворотний процес відбувався в державах з низьким рівнем доходу, і борг зріс до 88% ВВП насамперед через збільшення приватного боргу. За даними МВФ, чверть країн з ринком, що розвивається, і понад 60% країн з низьким рівнем доходу мають проблеми з погашенням своїх боргів.
Джерело: (hirado.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися