Українські компанії виходять на європейський ринок
За останні місяці кількість реєстрацій підприємств в Україні скоротилася до мінімуму, водночас значно зросла в Польщі, де українці сприяють зменшенню дефіциту робочої сили.
В Україні протягом останніх пів року зареєстрували трохи менше 2700 юридичних осіб – підприємців. Це найнижчий середній показник за такий період, і порівняно з першим півріччям минулого року падіння становить 67%. За даними платформи «Вкурсі», статистика за листопад була дещо сприятливішою: тоді зареєстрували 2885 нових юридичних осіб.
Зменшилась і кількість зареєстрованих приватних підприємців. У жовтні до відповідного реєстру внесли 17 432 особи, у листопаді – 16 061. Водночас у Польщі з початку цього року українці зареєстрували понад 10 тисяч підприємств. З них 9829 після 1 березня, пише Business Insider Polska. Кожне четверте підприємство займається будівництвом, 16% новостворених компаній пропонують ІТ-послуги, 7% – транспортно-логістичні.
Видання зазначає, що українці заповнюють ніші, де бракувало польських спеціалістів.
«Нова пошта» та «Львівські круасани» (одна з найбільших українських франшиз ресторанів швидкого харчування) вже відкрили свої відділення в Польщі. Згідно з аналізом Mastercard, переміщуються не лише великі українські підприємства: 28% малих і середніх також поширили свою діяльність на іноземних споживачів.
Найбільшими ринками для українських підприємців є США, Польща, Німеччина, Велика Британія, Литва та Канада. Згідно з дослідженням платформи «Дія. Бізнес», розвивати експорт прагнуть переважно виробники меблів, легкої та машинобудівної промисловості.
За словами генеральної директорки Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Анни Дерев’янко, після російського вторгнення 24 лютого в Україні спостерігалися три етапи розвитку бізнесу. По-перше, протягом лютого – березня було самообслуговування підприємств. Наступним етапом стала адаптація, коли більшість підприємств виробляли 60–100% довоєнного показника. Останній етап почався після атаки на енергетичну інфраструктуру.
Для «Нової пошти» українські біженці стали містком для розширення в Польщі. Компанія планує відкрити свої відділення в усіх великих містах країни. ЄБА створила екстра територіальну бізнес-асоціацію Global Business for Ukraine, яка об’єднує іноземні та українські компанії, допомагаючи першим в Україні, другим – за кордоном.
Крім того, Міністерство закордонних справ України також запустило платформу «Назовні», де бізнесу допомагають вирішити проблеми, що виникають під час виходу на нові ринки.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися