У Румунії знайшли величезне нафтове родовище
OMV Petrom, румунська дочірня компанія OMV, оголосила про відкриття ще одного нафтового родовища в Румунії. Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, воно є найбільшою знахідкою за останні десятиліття. Нафтове родовище було знайдено на півдні країни, і його запаси оцінюються приблизно в тридцять мільйонів барелів.
Нові нафтові родовища в Румунії були знайдені в трьох різних місцях, найбільше з них знаходиться в районі Вергулеаса, поблизу якого OMV уже видобуває нафту. Вже існуюча там інфраструктура може допомогти в розробці нововідкритого родовища.
Окрім нафтових родовищ, OMV Petrom також відкрила невеликі родовища природного газу.
Крістіан Хубаті, член ради директорів компанії, заявив, що ці відкриття дозволять компанії відновити видобуток, який останнім часом різко знизився.
OMV Petrom також може незабаром вирішити, чи варто почати інвестувати у видобуток газу в Чорному морі разом із державною компанією “Ромгаз”. Очікується, що газовий проєкт Neptun Deep коштуватиме 4 млрд євро.
Румунська державна газова компанія Romgaz придбала у американської компанії ExxonMobil п’ятдесятивідсоткову частку в газовому родовищі Neptun Deep у Чорному морі. Контракт був підписаний у присутності прем’єр-міністра Ніколає Чука в штаб-квартирі уряду в Бухаресті.
За словами політика, це важливий крок на шляху до забезпечення енергетичної незалежності країни. Він повідомив, що тепер можна розпочати вкладати необхідні інвестиції, щоб “Ромгаз” разом із компанією OMV Petrom, яка володіє ще 50% акцій, міг розпочати видобуток газу з глибоководного родовища найпізніше до 2026 року.
Видобуток газу з чорноморських родовищ не тільки задовольнить потреби Румунії, але й забезпечить енергією її сусідів та інші країни – члени ЄС, підкреслив прем’єр-міністр.
У 2008 році Exxon підписала угоду з OMV Petrom про спільну розвідку покладів природного газу на континентальному шельфі Чорного моря в районі Нептун площею 7 500 квадратних кілометрів, де глибина моря коливається від 100 до 1 700 метрів. У 2012 році обидві компанії оголосили про відкриття значних запасів природного газу, що оцінюються від 42 до 84 мільярдів кубометрів у глибоководній частині моря, за 170 кілометрів від румунського узбережжя.
Тим часом румунський оператор газотранспортної системи Transgaz побудував 500-кілометрову ділянку болгарсько-румунсько-угорсько-австрійського газового коридору (БРУА) в Румунії, який дозволить транспортувати газ із Чорного моря до інших країн ЄС.
Угорщина неодноразово заявляла про свою зацікавленість у купівлі чорноморського газу, але Exxon і OMV не розпочали видобуток через невдоволення умовами закону про шельф, прийнятого румунським парламентом у 2018 році, і американська компанія вирішила продати свою частку в 2019 році.
Окрім найперспективнішого газового родовища Neptun Deep, на шельфі Чорного моря було відкрито кілька менших родовищ. За словами румунського прем’єр-міністра, компанія Black Sea Oil and Gas, створена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і групою приватних інвестицій Carlyle, почне видобувати близько мільярда кубометрів газу на рік із району Мідія, ближче до румунського узбережжя, вже цього літа.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися