Із січня німці зможуть зводити власні будинки лише на відновлюваних джерелах енергії

Із січня німці зможуть зводити власні будинки лише на відновлюваних джерелах енергії

13:56 Вересень 12, 2023

Економіка 990 4 хвилини

Magyar

Основним елементом нового закону, який було схвалено після значних дебатів, є те, що з 2024 року опалення новозбудованих житлових будинків повинно забезпечуватися щонайменше на 65 відсотків за рахунок відновлюваної енергії.

Федеральний парламент Німеччини (Бундестаг) проголосував за пропозицію уряду на чолі з канцлером Олафом Шольцем, яка зобов’язує забудовників встановлювати екологічно чисту систему опалення.

Голосування відбулося після кількамісячних дебатів коаліційних партій.

Остаточний варіант, розроблений після внесення кількох поправок, був направлений до Бундестагу 30 червня. Згідно з планами, проєкт мали обговорити за тиждень і проголосувати за нього ще 7 липня, в останній день перед літніми канікулами.

Однак Конституційний суд Німеччини за клопотанням одного з представників опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Томаса Хейльмана зупинив законодавчий процес, обгрунтовуючи це тим, що депутатам необхідно дати достатньо часу для вивчення пропозицій.

Тому розгляд відклали ще на два місяці, що ще більше посилило невизначеність серед тих, хто збирався зводити чи ремонтувати власний будинок. Під час голосування зрештою закон був остаточно прийнятий за підтримки фракцій коаліційних партій: 399 голосів «за», 275 «проти», 5 утрималися.

Основним елемент так званої «революції опалення», тобто закону, який слугує початку поступової відмови від технологій опалення, котрі значною мірою сприяють зміні клімату, є те, що з 2024 року опалення новозбудованих житлових осель має бути забезпечено щонайменше на 65 відсотків відновлюваною енергією.

Крім нового житла, до урядової програми було додано майно, яке підлягає ремонту: державні джерела фінансування для модернізації опалення може становити до 70 відсотків.

Розробка законопроєкту затягувалася головним чином через те, що представники ліберальної партії (FDP) ставили за мету досягнення цілей захисту клімату від розвитку ринкових процесів, а «зелені», базуючись на державному регулюванні та фінансування з державних коштів, тому потрібно було скоординувати два різні підходи.

На думку «зелених», дедалі серйознішу кліматичну кризу необхідно використовувати всі засоби, оскільки в Німеччині на опалення припадає 30 відсотків споживання енергії, а 80 відсотків енергії, що використовується для опалення, забезпечується викопними енергоносіями з високими показниками викидів вуглекислого газу. Тоді як у сусідній Данії, наприклад, співвідношення прямо протилежне: 80 відсотків енергії, що використовується для опалення, надходить із відновлюваних джерел.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня