«Антонов» запускає масове виробництво безпілотників, – Reuters

«Антонов» запускає масове виробництво безпілотників, – Reuters

09:33 Вересень 13, 2023

Економіка 1355 3 хвилини

Magyar

Державне підприємство “Антонов” розширює виробництво безпілотників, диверсифікуючи свій основний бізнес із виробництва вантажних літаків у відповідь на російське вторгнення.

Про це пише Reuters.

Агентство пише, що ознайомилося з відповідною презентацією Укроборонпрому, представленою у червні у Вашингтоні.

Зазначається, що ДП Антонов вирішило відкрити новий центр БПЛА для того, щоб розширити можливості виробництва дронів та надавати підтримку іншим виробникам у проведенні експертиз та наданні послуг.

Зазначається, що компанія й надалі вироблятиме вантажні літаки, проте центр виробництва безпілотників може краще задовольнити військові потреби України та дати інженерам підприємства більше роботи.

Reuters пише, що досвід “Антонова” у виробництві вантажних літаків також застосовний до безпілотників далекого радіусу дії. Це дасть можливість ЗСУ завдавати ударів углиб російської території.

Агентство зробило запит до ДП “Антонов”, але там інформацію щодо будівництва БПЛА поки не коментували.

Зазначається, що раніше “Антонов” уже виробляв БПЛА, зокрема “Горлиця”, проте основним напрямкам було виробництво літаків.

Крім виробництва БПЛА “Антонов” надаватиме низку послуг:

  • експериментальні аеродинамічні дослідження,
  • створення повнофункціональних тренажерів для навчання операторів БПЛА,
  • розробка стандартів компонентів та інші.

Reuters пише, що представлення презентації співпало з реструктуризацією “Укроборонпрому”, в рамках якої компанія намагається збільшити кількість клієнтів та посилити роль України у міжнародному оборонному секторі.

Крім того, Укроборонпром має намір розвантажити близько 50% своїх активів, які названі “неефективно використовуваними та не пов’язаними з виробництвом”.

У той же час, раніше не анонсований крок “Антонова” відповідає меті України стати світовим центром виробництва безпілотників, чому сприяють інвестиції в цей сектор, що різко виріс з початку 2022 року.

Видання зазначає, що після російського вторгнення 24 лютого 2022 року Україна в основному покладалася на іноземні БПЛА, але зараз вона здатна виробляти значну кількість різних типів безпілотників завдяки інтенсивній підтримці нових виробників.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня