Через європейські порти продається понад 20% російського СПГ, – Financial Times

Через європейські порти продається понад 20% російського СПГ, – Financial Times

14:03 Листопад 29, 2023

Економіка 1311 3 хвилини

Понад п’яту частину всього російського скрапленого природного газу (СПГ), що надходить до Європи, переправляється в інші частини світу.

Як пише Financial Times, це збільшує доходи Москви, попри зусилля ЄС їх обмежити, передає Forbes.

Зазначається, що перевалка російського СПГ заборонена у Великій Британії та Нідерландах, але російський газ зазвичай “перекачують” між танкерами в Бельгії, Франції та Іспанії, а потім експортують до інших країн.

Перевалка зазвичай відбувається між російськими танкерами льодового класу, що курсують між Ямалом і північно-західною Європою, і звичайними СПГ-танкерами, які потім вирушають до інших портів, пише FT.

За даними видання, порти Бельгії, Іспанії та Франції “досі отримують значні обсяги газу” з “Ямала СПГ”. Зокрема, порти Зебрюгге у Бельгії та Монтуар-де-Бретань у Франції отримали у 2023 році найбільше російського СПГ із усіх портів ЄС.

Дані Інституту енергетики та фінансового аналізу свідчать, що із 17,8 млрд кубометрів російського СПГ, що надійшов до ЄС з січня по вересень 2023 року, 21% був перевантажений на судна, які прямували до країн, що не входять до ЄС. Серед них – Бангладеш, Китай та Японія.

Наразі ЄС не запровадив ембарго на російський СПГ. Тож, європейські трейдери не відчувають себе зобовʼязаними обмежувати свої покупки в росії.

За даними Центра досліджень у галузі енергетики та чистого повітря (CREA), з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні і станом на середину літа 2023 року виручка Москви від продажу енергоносіїв по всьому світу становила 413 млрд євро, з яких 277 млрд євро – від продажу нафти, 101 млрд євро – газу та 35 млрд євро – вугілля.

Із них ЄС заплатив країні-агресору 162 млрд євро: 95 млрд євро за нафту, 64 млрд євро за газ та 3 млрд євро за вугілля.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня