Панамський канал: врятувати міжнародну торгівлю можуть фермери

Панамський канал: врятувати міжнародну торгівлю можуть фермери

14:14 Лютий 5, 2024

Економіка 1395 4 хвилини

Magyar

Центральноамериканських сільгоспвиробників, на відміну від німецьких, долучають до проєктів із  захисту клімату. Ініціатива не лише розвиває сільське господарство, але й відіграє ключову роль у порятунку Панамського каналу, який потерпає від посухи.

Заради порятунку Панамського каналу, який страждає через посуху, уряд країни запускає нову програму заохочення для місцевих виробників кави, чиї плантації можуть допомогти усунути шкоду, спричинену вирубкою лісів, забезпечуючи водопостачання для одного з найважливіших торговельних шляхів світу, повідомляє Reuters.

Програма, реалізація якої запланована на наступні 15 років, спрямована на суттєве уповільнення накопиченої в цьому регіоні екологічної шкоди, включаючи ерозію ґрунту та забруднення місцевих річок, що сприяє зниженню рівня води в каналі.

Завдяки цій ініціативі місцеві фермери, які здебільшого займаються вирощуванням кави, будуть навчатися використанню більш екологічних методів, їм буде надано підтримку для купівлі землі, а також їм буде запропоновано премію та вищу сертифікацію за боби, вирощені таким способом.

«Це зміцнить економіку нашої країни, підтримуючи сільськогосподарський сектор і канал, одночасно захищаючи клімат і наше довкілля, запобігаючи загрозі посухи. Ми із вдячністю вітаємо цю нову програму», — повідомив Роберто Бенітез, керівник групи виробників кави. Під час останнього збору врожаю плантації в Панамі виробили майже 700 тонн кавових зерен, і ця кількість продовжить зростати завдяки такій ініціативі.

Адміністрація Панамського каналу (ACP) та уряд наразі інвестували 32 мільйони доларів у проєкт, який, як очікується, принесе користь 1700 місцевим фермерам у першому раунді.

Таким чином можна врятувати не тільки Панамський канал.

Один із найважливіших шляхів міжнародної торгівлі  останніми роками страждає від дедалі сильніших посух, падіння рівня води протягом сухого сезону загрожує повному перекриттю проходу, що з’єднує два океани. Ось чому, окрім програми підтримки фермерів, уряд також працює над будівництвом штучних водозбірних територій, але на це можуть піти роки.
Вирубування лісів також є серйозною проблемою в інших частинах американського континенту. Наприклад, у Бразилії збитки, завдані місцевим сільським господарством, загрожують одній із найбільших річок світу, Амазонці. Через програму сприяння екологічно свідомому виробництву, подібну до панамської, можна було сприяти фермерам, аби їм не доводилося знищувати праліси для свого виживання.

У той самий час у кількох країнах, котрі є членами Європейського Союзу, спалахнули масові протести фермерів на тлі подібної ситуації. Зокрема у Німеччині федеральний уряд позбавив сільгоспвиробників державних субсидій, мотивуючи цей крок фінансуванням проєктів із захисту клімату. Враховуючи, що Рейн, найважливіша річка країни та торговельний шлях водночас, щороку повільно висихає під час літньої посухи, уряд Німеччини міг би повчитися в Панами та залучати виробників до проєктів із захисту клімату.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня