Допомога на дрова чи вугілля. Хто може отримати?
Кабінет Міністрів України затвердив механізм надання додаткової допомоги населенню для закупівлі твердого пічного палива в опалювальний сезон. Грошові виплати планують здійснити до кінця грудня 2024 року.
Рішення враховує встановлені норми та граничні показники вартості твердого палива, які регулюють надання цієї підтримки:
- Мінімальні норми для пільговиків: домогосподарства, які мають право на пільги, отримають обсяги палива, що генерують 12 064 500 Ккал тепла. Це еквівалентно приблизно 6,22 тонни свіжозрубаної деревини з вологою 50% або 1,87 тонни кам’яного вугілля, представленого на українському ринку.
- Мінімальні норми для субсидій: отримувачам житлових субсидій передбачено обсяги палива, здатні забезпечити 14 367 096 Ккал тепла на домогосподарство за рік. Це відповідає 7,41 тонни свіжозрубаної деревини з вологою 50% або 2,23 тонни кам’яного вугілля.
- Граничний показник вартості: для розрахунків застосовується тариф у 0,001239538695 гривні за 1 Ккал теплової енергії.
- Індексація вартості: у майбутніх опалювальних сезонах ці граничні показники будуть коригуватися відповідно до прогнозованого рівня інфляції.
Ця ініціатива спрямована на підтримку громадян під час зимового періоду, зокрема тих, хто потребує додаткового соціального захисту.
Крім того, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділило 1,04 млрд гривень для забезпечення українських домогосподарств вугіллям та дровами в рамках підготовки до опалювального сезону. Завдяки цьому фінансуванню підтримку отримали 47 тисяч домогосподарств.
Як повідомляє Мінсоцполітики, у 2024 році близько 245,5 тисяч українських сімей отримали фінансову допомогу на суму 3,4 млрд гривень, зокрема:
- 2,4 млрд гривень виділено з державного бюджету України для 198 тисяч домогосподарств.
- Решту фінансування забезпечили міжнародні партнери, включно з УВКБ ООН.
Розрахунок розміру виплат здійснюється індивідуально, враховуючи доходи родини. Чим менший дохід домогосподарства, тим більшу частку витрат на паливо (в межах нормативу) покривають кошти державного бюджету або міжнародних донорів.
Ця підтримка є частиною ширших зусиль щодо допомоги вразливим категоріям населення України під час складного опалювального сезону.
„Виплата спрямована на те, щоб підтримати українців із вразливих категорій населення. Тому додаткова допомога надається громадянам, які отримують житлові субсидії та пільги на придбання твердого палива в зимовий період”, – повідомляє Мінсоцполітики.
Як зазначається, для домогосподарств, які вже отримують субсидію або пільгу на придбання твердого пічного палива, звертатися до органів соціального захисту не потрібно. Пенсійний фонд має всю необхідну інформацію, і кошти автоматично зараховуються на карткові рахунки отримувачів.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися