Дві третини німецької промисловості хочуть перемістити за кордон через дорогу енергію

Дві третини німецької промисловості хочуть перемістити за кордон через дорогу енергію

13:42 Лютий 23, 2025

Економіка 594 4 хвилини

Magyar

Енергетична політика витісняє промислові компанії з Німеччини. Згідно із соціологічними опитуваннями, через високі ціни на електроенергію німецька промисловість потерпає більше, ніж вважалося раніше.

Майже дві третини її потужностей можуть бути перенесені за кордон. 73% компаній, які взяли участь в опитуванні, проведеному бухгалтерською компанією Baker Tilly, відповіли, що «дуже ймовірно» або «доволі ймовірно» релокують свої підприємства за кордон. 23% респондентів зазначили, що переїзд «менш імовірний», і лише 4% назвали його «малоймовірним», повідомляє німецьке ділове видання Handelsblatt.

Як зазначив у коментарі Handelsblatt представник Baker Tilly Гартмут Мюллер, компанії побоюються, що Німеччина назавжди втратить свій потенціал як привабливого промислового майданчика.

На запитання, що потрібно змінити в короткостроковій перспективі, щоб промислові компанії залишилися в Німеччині, їхні представники назвали такі кроки:

  • зниження цін на електроенергію – пріоритет номер один (45%) ;
  • уніфікація енергетичної політики ЄС, зниження податків і зборів на енергію та користування мережами – друге, третє та четверте місця;
  • необхідність скорочення бюрократичного апарату – п’яте місце.

Висока вартість електроенергії в Німеччині роками була проблемою для багатьох промислових компаній. Оптові ціни дещо консолідувалися після енергетичної кризи 2022 року, але порівняно з іншими європейськими країнами ціни на енергоносії в Німеччині все ще дуже високі для промислових споживачів. За статистичними даними, промислові компанії тут сплачують третю за величиною ціну на електроенергію в ЄС після Кіпру та Ірландії.

Основна причина цього полягає в тому, що до оптової ціни в Німеччині додаються високі податки та збори. Скасування збору, спрямованого на сприяння розвитку відновлюваних джерел енергії, справді принесло певне полегшення, але паралельно зросла плата за мережу.

Опитування показує, що більшість представників промисловості готові допомогти сформувати енергетичний перехід і зробити необхідні інвестиції. «Але хотіти – це одне, а зробити – інше. Під загрозою міжнародна конкурентоспроможність компаній», – попередив Мюллер.

78% опитаних промислових компаній і 82% постачальників енергії заявили про зростання за останні три роки інвестиційних потреб через енергетичну та кліматичну політику урядової коаліції на чолі з Олафом Шольцом. 86% промислових компаній сказали, що розпад коаліції призвів до невпевненості щодо майбутнього законодавства та потенційного впливу на інвестиції.

За словами Мюллера, перед майбутнім федеральним урядом стоїть завдання забезпечити надійні та привабливі рамкові умови в довгостроковій перспективі. На думку фахівця, для галузі вкрай важливо почати наздоганяти конкурентні ціни на електроенергію.

Під час соціологічного дослідження Baker Tilly опитала керівників 200 компаній промислового та енергетичного секторів.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня