У США десятки мільйонів громадян можуть втратити власні будинки
Вже сьогодні мільйони американців виявилися перед загрозою виселення зі своїх власних будинків через те, що у вже минулі вихідні закінчився мораторій на виплату позик і підвищення орендної плати з боку держави. Цей мораторій був введений діючою американською адміністрацією у березні цього року, з початком пандемії COVID-19, для щоб уникнути соціальних потрясінь, а то і взагалі колапсу на ринку нерухомості у США.
В основному цей мораторій стосувався людей, які проживають у будинках, що оплачуються за рахунок гарантованої державою позики. Це допомогло захистити інтереси власників та винаймачів майже 12 мільйонів будинків, уточнює американське видання Washington Post. За даними інвестиційної компанії Stout Risius Ross, із закінченням мораторію виселення загрожує не менше 17 мільйонам американських домогосподарств.
У той же час влада деяких штатів, де окремо були введені аналогічні мораторії, що призупиняють орендну плату, поступово скасовують ці заходи, які дозволяють не позичальникам, а державі виплачувати кошти орендарям будинків і квартир. Днями припиняється дія інших економічних заходів, прийнятих під час пандемії адміністрацією Білого дому, які, зокрема, передбачали щотижневу допомогу у розмірі 600 доларів для громадян-одержувачів допомоги з безробіття.
Цими безповоротними субсидіями скористалися не менше 30 мільйонів безробітних американців. У Конгресі з цього приводу тривають гострі дискусії про процедуру розширення цієї допомоги, однак республіканці і демократи під час дебатів, які тривали протягом другої половини минулого місяця, так і не дійшли згоди, і у результаті фінансова допомога безробітним на всій території США виявилася заморожена на невизначений термін.
На думку експертів, вже у першій половині цього місяця така ситуація у сфері американської нерухомості може стати вибухонебезпечною. За даними телеканалу CNBC, у кінцевому рахунку, втратити дах над головою ризикують більше 40 мільйонів американців. При цьому, на передньому краї цієї «проблеми» виявляться національні меншини і бідні верстви населення.
За словами відомого американського юриста у сфері нерухомості Деннерікі Брукс, термін «цунамі» буде недостатньо сильно відбивати ситуацію у цій соціальній сфері. В інтерв’ю телеканалу CBS News вона припустила, що «американські суди будуть завалені позовами квартиронаймачів, якщо орендарі не наберуться терпіння, а також не висловлять згоду врегулювати суперечки про оренду так, щоб це не зачіпало судову систему Сполучених Штатів».
Як відзначають аналітики, така ситуація також може стати катастрофічною для всього ринку нерухомості США. Власникам квартир за відсутності державної фінансової допомоги буде складно знайти нових орендарів житла, у результаті чого активи у галузі американської нерухомості можуть різко втратити у ціні. А це, у свою чергу, цілком може призвести до потужної фінансової кризи, подібної до тої, що ледь не обрушила іпотечну сферу у США у 2008-2009 роках.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися