Норвегія виділяє 550 млн євро на безпілотні технології для України

Норвегія виділяє 550 млн євро на безпілотні технології для України

16:27 Червень 25, 2025

Економіка 1188 2 хвилини

Magyar

Норвегія надає близько 550 млн євро на закупівлю безпілотників і безпілотних технологій для України в українських та європейських виробників.

Як повідомляє “Європейська правда”, оголошення про це розмістила пресслужба уряду Норвегії.

Норвезький уряд виділяє 6,5 млрд крон (приблизно 550 млн євро) на закупівлю безпілотників і суміжних технологій в українських та європейських виробників для оборонних потреб України. 

Прем’єр Йонас Гар Стьоре зазначив, що зараз безпілотні технології відіграють ключову роль у бойових діях, тож норвезька допоомога є значною інвестицією у спроможності України.

Нагадаємо, з квітня Норвегія офіційно приєдналась до так званої “коаліції дронів”, очолюваної Латвією.

Це один з перших випадків, коли Норвегія надає кошти на закупівлю безпілотників напряму від іноземних виробників. 

Також стало відомо, що Норвегія інвестує зокрема у розробку безпілотних морських суден, виробництво яких буде базуватися в Україні.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня